Ką dovanoti krikštynų proga?

Kūdikio krikštas yra labai ypatinga šventė tiek naujagimiui, tiek tėvams. Juk vis dėlto, tai pati pirmoji didelė šventė vaikui, minima vieną kartą gyvenime.

Dovanų įdėjos krikštynoms

Tiesa, išrinkti krikštynų dovaną nėra lengva užduotis. Žinoma, galima dovanoti dar vieną drabužį ar žaislą, tačiau šiai ypatingai progai vertėtų paieškoti originalesnių dovanų.

Įprastai vaikai krikštijami dar maži, tad krikštynų proga dovanojamos dovanos turėtų būti ilgaamžiškos, ilgai priminsiančios vaikui apie šią šventę.

Šiame straipsnyje pasidalinsime įžvalgomis, į ką vertėtų atkreipti dėmesį ieškant dovanos bei apžvelgsime įdomias, dar nematytas krikštynų dovanų idėjas, kurios puikiai tiks tiek berniukams, tiek mergaitėms.

Vaiko amžiaus svarba

Dovanos parinkimas daug priklausys nuo to, kokio amžiaus vaiko šventė tai bus. Mažesnio amžiaus vaikai įprastai daug žaislų ir reikalingų daiktų dar neturi, tad jam išrinkti dovaną bus kiek paprasčiau.

Kiek ūgtelėjusiam vaikui dovaną išrinkti yra šiek tiek sunkiau. Jis jau turi daugiau įvairių žaislų bei kitų daiktų namuose. Taip pat vyresni vaikai ryžtingiau reiškia norus bei pageidavimus, tad juos nustebinti yra kiek sunkiau. 

Žaidžiantys_mažyliai

Pasitarimas su tėvais

Svarbu, kad dovana, kurią įteiksite tokią svarbią dieną, patiktų ne tik jums, bet ir vaikui bei jo tėvams. 

Vertėtų pasitarti su mažylio tėvais ir sužinoti, apie ką vaikas svajoja bei ko jam šiuo metu labiausiai reikia. Tokiu būdu ne tik sutaupysite laiko svarstymams, ką padovanoti, bet ir pradžiuginsite mažąjį šventės „kaltininką“. 

Yra tėvų, kurie artėjant šventei, sudaro vaiko norų sąrašą bei išsiunčia jį kartu su kvietimu. Nors iš pirmo žvilgsnio toks jų sprendimas gali pasirodyti keistokas, tačiau iš tiesų tai labai sumanus būdas palengvinti užduotį svečiams.

Vėlykų_dekoracijos

Krikštynų dovanos kaina

Kiek investuosite į staigmeną, priklauso nuo Jūsų finansinės padėties. Derėtų prisiminti, jog krikštynos – tai nuoširdumo ir tikėjimo šventė.

Vaikui nesvarbu, kiek kainavo Jūsų išrinkta dovana. Svarbiausia yra tai, jog kokia žinutę bei emociją norite perteikti jam šios šventės proga.

Nuoširdus dėmesys, į atmintį įsirėžiantis palinkėjimas dažniausiai turi neįkainojamą vertę, kurią mažylis prisimins dar ilgai.

Įdomu tai, kad įprastai vaikai daug labiau džiaugiasi mažomis dovanomis, o ne brangiai kainuojančiais žaislais.

Balionai

Ilgaamžiškos dovanos krikštyoms

Jei norite, kad Jūsų dovaną vaikas prisimintų dar ilgai, vertėtų pagalvoti apie tai, kokią mintį mažyliui dovanodami dovaną norite perteikti.

Įprastai tokios dovanos turi didelę simbolinę vertę, kuri metams bėgant vis labiau išauga. Tai galėtų būti sidabrinė grandinėlė su išgraviruotais inicialais, palinkėjimų knyga, kurią vaikas galėtų atsiversti net ir po daugelio metų ar simbolinis amuletas, kuris padrąsintų vaiką svarbiais gyvenimo momentais.

Jei vaikas, kuriam dovanojate, dar visai mažas, puikiai tiktų rėmeliai bei specialios priemonės, skirtos paženklinti jo pėdų ir delnų įspaudus.

Norime pasidalinti keliomis dovanų idėjomis, kurios puikiai tiks, jeigu ieškoti simboliškos, tačiau prasmingos dovanos mažyliui krikštynų proga.

Dovanų įdėjos krikštynoms

1. Individualus žvaigždžių žemėlapis

Šis nestandartinis žvaigždžių žemėlapis yra nuostabus kūrinys, skirtas pažymėti ypatingą gyvenimo įvykį.

Tai galimybė pamatyti naktinį dangų lygiai tokį patį, koks jis buvo Jūsų įsimintinos šventės dieną. Žvaigždės plakate bus išsidėsčiusios tiksliai taip, kaip jos buvo tą dieną ir net konkrečiu Jūsų pasirinktu laiku.

Metams bėgant bus vis įdomiau bent akimirkai stabtelti ir prisiminti gražius šventės momentus.

Žvaigždynas

2. Palaiminimų ąsotis

Šis keraminis indas bus ypatingas krikšto dienos atminimas.

Visi šventės dalyviai gali parašyti palaiminimą kūdikiui ir įmesti jį į dolomito indą, jog vaikas galėtų juos perskaityti ateinančiais metais.

Jis ar ji neprisimins šios šventės, tačiau palinkėjimai nuo artimų žmonių leis jam pajusti jį supančią artimų žmonių meilę net ir po daugelio metų.

Namų_dekoras

3. Žavesio apyrankė

Miela ir paprasta, kaip ir Jūsų mažylis, šioje sidabro karoliukų apyrankėje yra trys pakabukai: kryžius, širdis ir apskritimas, ant kurio išgraviruotas kūdikio inicialas.

Dovanoms krikštynoms dažnai gaminamos iš sidabro, kadangi tikima, jog šis taurusis metalas turi gydomųjų galių ir yra vertinimas dėl ilgai išliekančio blizgesio.

Sakoma, jog šio metalo dėka galima paskatinti žaizdų gijimą, sustiprinti imunitetą ar net atsikratyti blogos nuotaikos, tad ši krikštynų dovana turės neapčiuopiamą vertę.

Apyrankė_ant_merginos_rankos

4. Sapnų gaudyklė

Sakoma, jei pakabinsite sapnų gaudyklę virš lovos taip, kad ant jos kristų pirmeiji ryto spinduliai, tuomet visi košmarai išnyks ir nustos kartotis. 

Voratinkliai sugauna blogus sapnus, o geruosius praleidžia. Gražūs vaizdiniai sugrįš į sapnus, pasikartodami teigiamais simboliais ir vizijomis. 

Tai puiki dovana krikštynoms, linkint mažajam šventės kaltininkui ar kaltininkei šviesių sapnų. 

Sapnų_gaudyklė

5. Asmeninis vaiko horoskopas

Padovanokite tėvams asmeninį jų mažylio horoskopą, kuris padėtų jiems pastebėti, kokio charakterio asmenybę jie augina, kokios jo įgimtos savybės bei talentai.

Tai gali pasufleruoti, kuria linkme lavinti savo vaiką, į kokius užsiėmimus jį leisti bei kaip tinkamai su juo bendrauti ir sutarti.

Horoskopo_ženklai

Į ką dar atkreipti dėmėsį prieš krikštynas?

Dabar jau žinote, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ruošiantis vaiko krikštynoms.

Tiesa, svarbi ne tik pati dovana, bet ir palinkėjimas, kurį iš širdies į širdį perduosite mažyliui. Todėl rekomenduojame atidžiai pasiruošti šiai šventei bei sugalvoti įsimintiną krikštynų sveikinimą.

Na, o jeigu ruošiatės pasveikinti vaiką ir su artėjančia gimimo diena bei norite palinkėti kažką ypatingo šios šventės proga, rekomenduojame peržvelgti mūsų originalių gimimo dienos sveikinimų sąrašą ir maloniai nustebinti jubiliatą.

Pasidalinti su draugais:

© 2023 – 60.lt