Kokią knygą padovanoti vaikui,?

Įvairios knygos, pasakos, istorijos – tai puikus būdas mokytis, pažinti, tyrinėti aplinką.

Skaitydami vaikai pasineria į magišką pasaulį, susitapatina su knygų herojais. Šitaip jaunieji skaitytojai ne tik išgyvena įvairiausius nuotykius, bet ir mokosi spręsti problemas, įveikti baimes, pažinti ir suprasti emocijas.

Tiesa, ne visi vaikai skaitymą pamilsta nuo mažens. Šiomis dienomis knygos turi dar daugiau „konkurentų“ – tai ir telefonai, ir kompiuteriai, kurie reikalauja dėmesio.

Atrinkome 7 įdomiausias knygas vaikams, kurios gali būti tvirtas žingsnis jauniesiems skaitytojams, siekiant pažinti ir pamėgti magišką pasakų pasaulį.

Kokią knygą išsirinkti vaikui

Vincas Vawter „Laikraščių berniukas“

Tai šviesi knyga apie gerumą ir kalbėjimo baimę, kurią bando įveikti jaunas berniukas iš Memfio.

Vienuolikmetis sunkiai pasako vieną kitą žodį nemikčiodamas, net savo vardą. Atėjus vasarai, prieš perimdamas laikraščių nešiotojo darbą iš draugo, berniukas nujaučia, kokie nepatirti įššūkiai jo laukia. Netrukus jam teks bendrauti su įvairiausiais žmonėmis ir įveikti savo baimę.

Ši jautri amerikiečių rašytojo knyga nominuota dešimtims tarptautinių apdovanojimų visame pasaulyje, o 2013 metais net buvo išrinkta kaip geriausia Amazon.com knygas savo amžiaus kategorijoje.

Vienus ši istorija įtrauks iki pat paskutinio puslapio, o kitiems ji padės pažvelgti į mikčiojimo problemą iš kitos perspektyvos.

vaikai skaito knyga

Sonya Hartnett “Sidabrinis asiliukas”

Tai istorija apie drąsą, gražius darbus, karą bei norą grįžti namo.

Vis didesnį pagreitį įgaunantis Pirmasis pasaulinis karas nelabai rūpi nedidelio Prancūzijos miestelio vaikams.

Miškuose jie randa dezertyravusį aklą kareivį ir pradeda juo rūpintis. O šis atsidėkoja jauniesiems drąsuoliams pasakojimais apie asiliukus, lemiančius žmonių likimus.

Ši jaudinanti knyga – tai nuotykių kupinas pasakojimas apie drąsą, pasiaukojimą ir norą grįžti namo.

Australų rašytoja Sonya Hartnett už šią knygą buvo apdovanota A. Lindgren atminimo premija bei 2014 metais gavo meniškiausio vertimo apdovanojimą Lietuvoje.

akiniai knygų lentynoje

Anna Piwkowska “Frančeska“

Skaitydami knygas mėgstame tapatintis su istorijų herojais, todėl labiausiai pamėgtos pasaulio paauglių istorijos dažnai būna apie pačius paauglius.

Ši knyga – tai pasakojimas apie paauglystės išgyvenimus ir besikeičiantį vaiko mąstymą. Pirmosios meilės, įššūkiai mokykloje, vienatvė, draugystė – tai tarsi amerikietiški kalneliai, kuriais kyla ir leidžiasi kiekvienas paauglys.

Ši istorija – tai jaunos merginos pažinimo kelionė į dar neatrastą poezijos pasaulį, kuris jaunai merginai padeda pažinti draugystę ir pirmuosius romantiškus jausmus.

Patrickas Nessas “Septynios minutės po vidurnakčio“

Dažnai vaikai vėlai vakare eidami miegoti bijo pabaisų, besislepiančių po lova. Tiesa, kartais pabaisos simbolizuoja labai realius ir gyvenimiškus dalykus, kurių bijome.

Taip atsitinka ir amerikiečių rašytojo Patricko Nesso kūrinyje „Septynios minutės po vidurnakčio“.

Jaunuolio Konoro mama serga sunkia liga. Berniukas bijo, jog jai nepavyks pasveikti ir dėl to pyksta ant savęs bei viso pasaulio.

Tai istorija apie kovą, liūdesį, artimo žmogaus netekties baimę ir sugebėjimą išlikti žmogumi net ir sunkiausiomis aplinkybėmis.

Rašytojas už šią knygą buvo apdovanotas Karnegio ir Keitės Grinavėj medaliais ir pelnė daugumą kitų tarptautinių apdovanojimų.

vyras skaito knygą

Salomėja Neris „Eglė žalčių karalienė“

Tai vienas įspūdingiausių lietuvių tautos pasakojimų, atskleidžiantis mūsų tautos senas, įsišaknijusias pasąmonės struktūras.

Tai mitų kupina istorija apie tris jaunutes žvejo dukras, kurios vieną vakarą nubėga maudytis į Baltijos jūrą, o grįžus į krantą, jauniausioji sesuo Eglė išsigąsta pamačiusi marškiniuose susirangiusį žaltį, kuris prabyla žmogaus balsu.

Ne visos knygos turi laimingas pabaigas, ne išimtis ir ši. Tačiau svarbiausia, ko jaunieji skaitytojai pasimoko jas perskaitę.

Eiliuotas pasakos variantas reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams sąraše užėmė garbingą pirmąją vietą.

mergaitė skaito ant sofos

Kęstutis Navakas „Žvėreliai mokosi draugauti“

Ši knyga skirta mažiesiems skaitytojams, dar tik pradentiems pažinti pasakų pasaulį.

Tai keturios skirtingos, pamokančios istorijos apie draugystę, bendravimo žavesį, toleranciją kitaip atrodantiems ir besielgiantiems, taip pat ir meną būti savimi.

Išvaizdūs personažai, nenuspėjami įvykiai ir įtraukiančiai parašytas tekstas patiks kiekvienam mažajam nuotykių ieškotojui.

Kęstučio Navako meistriškai parašyta knyga pelnė “Geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams” premiją.

Antuanas de Sent Egziuperi “Mažasis princas“

Tai literatūros klasika, viena žinomiausių pasaulio knygų, nuolat minima tarp vertingiausių, skaitomiausių istorijų vaikams, tačiau taip pat vertinama ir suaugusiųjų.

Pagrindinis kūrinio veikėjas -t ai auksaplaukis berniukas, dar kitaip vadinamas, Mažasis princas, keliauja po įvairias planetas, ieškodamas draugų ir bandydamas pažinti skirtingų planetų gyventojus.

Mažajam knygos herojui kyla įvairiausi klausimai, į kuriuos keliaudamas jis ieško atsakymų. Skirtingi sutikti veikėjai įkūnija žmogiškąsias ydas ir parodo kelią sektinų vertybių link:

„Štai kokia mano paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.“

Ši istorija prancūzų rašytojui Antuanui de Sent Egziuperi pelnė pasaulinę šlovę ir pripažinimą.

knyga mažasis princas

Dar keli žodžiai apie knygų dovanojimą vaikui

Tikimės, jog jau nusprendėte, kuri knyga bus Jūsų vaikui raktas į magijos pasaulį. Vaiką paskatinti skaityti taip pat puikus būdas rodant pavyzdį patiems, skaitant pasakas prieš miegą nuo mažens bei aktyviai diskutuojant.

Jeigu knygą planuojate dovanoti gimtadienio proga, labai svarbu, su kokia mintimi ją padovanosite vaikui. Rekomenduojame peržvelgti padrąsinančių, įkvepiančių vaikų gimtadienio sveikinimų sąrašą, kuris Jūsų vaikui sužadintų norą domėtis, pažinti dar net neišpakavus dovanos.

Naują knygą taip pat galite dovanoti jaunajam skaitytojui ir vardo dienos proga. O tam, kad Jūsų staigmena vaikui būtų dar prasmingesnė, kviečiame pasisemti vardo dienos sveikinimo idėjų.

Pasidalinti su draugais:
© 2024 – 60.lt
Su 🤍 sukūrė  Interneto svetainės kūrėjo webaloha.co logotipas