Vestuvinių dovanų idėjos 2022 metais

Dovanos vestuvių proga pirmiausią turi būti naudingos jauniesiems. Surinkome ir dalinames su jumis 10 puikiomis idėjomis, ką naudingo galima padovanoti vestuvių proga!

Ką dovanoti vestuvėms 2022 metais

Jei pažvelgtume į žmonijos istoriją, vestuvinės dovanos savotiškai atspindi kiekvieno laikotarpio dvasią. Senovėje Europos kilmingieji vestuvių proga jauniesiems dovanodavo neįkainojamas brangenybes ar net grafystes, valstiečiai – gyvulius ir maisto produktus. Senovės lietuviai jaunajai į kraičio skrynią kraudavo rankų darbo rankšluosčius, patalus ir drabužius. Tuo tarpu šiandieninėje visuomenėje vestuviniai sveikinimai ir dovanos vėl kitokie – dovanojame buityje naudingus daiktus, mielus suvenyrus ar bilietus į SPA centrą. Kuo ypatingos vestuvinių dovanų idėjos būtent 2022-aisiai? Pamėginsime išsamiai atsakyti į šį klausimą.

Žinoma, nebūtina kreipti dėmesį vien į kinų horoskopą. Juk bet koks nuoširdus dėmesys bus įvertintas. Jei niekaip nesugalvojate, kokios dovanos vestuvėms norėtų jūsų draugai, pateikiame 10 unikalių idėjų, kurios turėtų pasitarnauti 2022-aisiais. Jei nei viena mūsų pasiūlyta dovana jums netiks, galbūt bent kils naujų minčių.

vestuvės

1. Dovanos su jaunųjų vardais ar poros fotografija

Vestuvės – tai dviejų žmonių sąjunga. Nuo šios dienos jaunasis ir jaunoji pradeda naują bendrą gyvenimą. Jei dovanos atspindės šią idėją, tikrai pamaloninsite šventės kaltininkus. Tai galėtų būti durų kilimėlis su jaunavedžių vardais ir nauja bendra pavarde. Arba pašto dėžutė naujiems poros namams, kuri bus papuošta sutuoktinių nuotrauka. Tiks ir puodeliai su jaunųjų vardais arba minkšta pagalvė su linksma jų fotografija. Tokių dovanų gamybą reikės užsakyti specialiai, tačiau tai tik pabrėš jūsų norą padovanoti išskirtinį daiktą.

2. Unikalūs indai

Prabangūs virtuvės indai ar taurės – tai mūsų krašte gana paplitusios dovanos vestuvių proga. Tokią tendenciją nulėmė dvi svarbios priežastys. Pirma, naujame šeimyniniame gyvenime pora neišvengiamai turės pasirūpinti nauju buitiniu inventoriumi, todėl gavę tokią dovaną per vestuves tikrai apsidžiaugs. Antra, puošnūs indai ateityje galės pasitarnauti vestuvių metinių minėjimo metu. Beje, net ir pačių vestuvių metu šiuos indus gali tekti išmėginti, juk šioje šventėje stalai paprastai lūžta nuo vaišių.

3. Kokybiškos kūno priežiūros priemonės.

Sunku rasti žmogų, kuris nevertintų kokybiškų kosmetikos priemonių. O ypač tai liečia dailiosios lyties atstoves. Jei jaunikiui dovaną jau turite, o jaunajai – dar ne, nė nereikia sakyti, kas galėtų jus išgelbėti iš keblios padėties. Beje, jei norite vienos bendros dovanos, tai galėtų būti dailiai supakuotas kūno priežiūros priemonių rinkinys jam ir jai.

vestuvių dovana - kūno priežiūros priemonės

4. Pinigai

Nerasite universalesnės dovanų idėjos vestuvių proga kaip pinigai. Sakysite, pernelyg tiesmuka? Nesinori sutikti. Į dailų voką įdėti pinigai atrodys priimtinai, o juk jaunieji turės progą įsigyti daiktą, kurio patys trokšta. Dovanodami jauniesiems pinigus šimtu procentų apsisaugote nuo nesėkmės. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei jaunavedžiai nėra patys artimiausi draugai ir apie jų pomėgius bei poreikius žinote nedaug.

5. Knyga

Užsitęsęs karantinas daugeliui iš mūsų priminė, kaip gera kartais leisti laiką ramybėje su knyga. Kai kurie iš mūsų vėl iš naujo perkratė savo namų bibliotekas. Vestuvės – puiki proga padovanoti draugams naujų skaitinių. Tai galėtų būti Pablo Nerudos „20 eilėraščių apie meilę ir viena nevilties daina“, Džeinės Ostin „Puikybė ir prietarai“ arba visų laikų meilės klasika laikoma „Giesmių giesmė“. Tokia dovana bus ilgaamžė ir maloniai primins jauniesiems jų svarbią šventę.

vestuvių dovanos 3

6. Išmanusis buities įrenginys

Paprastai vestuvių sveikinimai jauniesiems būna kuklūs ir nebrangūs, tačiau jei tuokiasi jums itin artimas žmogus, pavyzdžiui, brolis, dukra ar geriausias draugas, dovana gali būti šiek tiek brangesnė. Tokiu atveju puikiai tiktų išmanusis siurblys-robotas ar vejapjovė-robotas. Šie įrenginiai palengvins poros buitį ir tikrai netaps dovana, kuri ilgus metus dulka spintoje be naudos.

vestuvių dovanos 4

7. Išskirtinės laisvalaikio pramogos

Galima jauniesiems dovanoti daiktus, kurie ilgai primins šventę, tačiau kiekvienas iš mūsų ne mažiau branginame įspūdžius. Vestuvių proga padovanokite draugams dovanų kuponą skrydžiui oro balionu arba šuoliui su parašiutu. Jei jaunieji nelabai mėgsta padanges, tegul tai bus bilietas į kartingo lenktynes ar į ekstremalių pramogų parką gamtoje.

8. Meno dirbinys

Vestuvių sveikinimai dovanojant dovanas – puikus būdas praturtinti kitų gyvenimą daiktas, kurių paprastai jie sau neleidžia. Vertingas meno dirbinys gali būti pakankamai brangus, todėl tokį pirkinį pasiryžtame pirkti retai. Bet jei tai vestuvių dovana – kodėl gi ne. Moderni vaza, įdomus menininko paveikslas ar net subtili skulptūra papuoš naują jaunavedžių būstą. Būtų gerai, jei meno dirbinys simbolizuotų meilę, draugystę, atsidavimą.

9. Kavos aparatas

Jei tik jaunieji mėgsta paskanauti geros kavos, kavos aparatas tikrai jiems pravers. Pasidomėkite kokybiškų kavos aparatų gamintojais, nepagailėkite kelių dešimčių eurų kavos aparatui su papildomomis funkcijoms ir sutuoktiniai geru žodžiu jus minės kiekvieną mielą rytą. Jei tik esate numatę didesnį biudžetą vestuvinei dovanai, galite pridėti ir pakuotę kokybiškų kavos pupelių pirmiems kavos puodukams.

vestuvių dovana - kavos aparatas

10. Baldai

Jaunavedžių sveikinimai gali apsiriboti gėlėmis ir saldainiais, tačiau gali būti orientuoti į būsimą šeimos komfortą. Vienas iš puikių būdų padovanoti vertingą dovaną – tai idėja dovanoti baldus. Žinoma, kad tikrai pataikytumėte į jaunųjų skonį ir poreikius, reikėtų gerai šią dovaną apgalvoti. Jei tik yra galimybė, galima iš anksto šiek tiek neakivaizdžiai pakamantinėti ir pačios šventės kaltininkus. Galbūt kasdienio pokalbio metu paaiškės, kad pora jau turi baldus naujam būstui, o galbūt jaunoji kaip tyčia išsiduos, kad svajoja apie patogius lauko krėslus.

vestuvių dovanos 5

Kai jums artimi žmonės suplanuoja sumainyti žiedus, tikriausiai nekantriai laukiate įsimintinos šventės ir džiaugiatės jų laime. O kad džiaugsmo netrikdytų pasiruošimo vestuvėms rūpesčiai, laiku pasirūpinkite racionaliomis dovanomis. Svarbiausia čia prisiminti vieną esminį kriterijų – dovana 2022 metais turėtų būti pakankamai tradiciška, tačiau praktiška ir šeimyniška. Jei idėjų vis dar stinga, paklausinėkite tuos, kurie jau atšoko savo vestuves: ką jie gavo dovanų ir kurios dovanos jiems pravertė labiausiai. Tai gali būti aukso vertės patarimai. Taip pat galite pasvarstyti, kokią dovaną jūs patys norėtumėte gauti vestuvių proga. Kai dovanos idėja pilnai subręs – beliks tik dovaną surasti artimiausiame prekybos centre ar elektroninėje parduotuvėje.

Pasidalinti straipsniu su draugais:

© 2023 – 60.lt