10 idėjų, kaip Kalėdų šventę paversti įsimintiniausia diena metuose

Įsižeidžiame, nuliūstame ir graužiamės, jei kas nors pripažįsta, kad mūsų suorganizuotos Kalėdos nebuvo ypatingos. Kiekvienais metais išliejame devynis prakaitus, kad tik jos būtų išskirtinės. Kaip paversti Kalėdas ypatingomis? Šiame straipsnyje pasiūlysime idėjas, kurios pavers jūsų šeimos šventę įsimintina.

Kaip įsimintinai atšvęsti Kalėdas

Nesvarbu, koks bus šventinis biudžetas, kiek susirinks svečių ir kokios spalvos staltiesė puoš stalą, svarbiausia, kad šįmet Kalėdos turi būti unikalios. Būtent su tokiu požiūriu reikia žengti į Kalėdų planavimo startą. Žinoma, vien teigiamo požiūrio neužteks, teks ir padirbėti. Tačiau planuoti Kalėdų šventę nebus sunku, kai po ranka bus geras idėjų sąrašas. Toliau straipsnyje pateikiamos Kalėdų idėjos, kurios pavers šventę išties ypatinga.

1. Išrinkite šventės vedantįjį

Kad ir kokios įdomios Kalėdų tradicijos Lietuvoje, joms reikia šiek tiek šviežio oro. Vienas iš naujoviškų šventės elementų – šventės vedantysis. Prireikus jis gali įsikūnyti į kokį nors personažą. Taip į šventę bus įnešta kalėdinės dvasios.

Žinoma, šeimos šventėje galima apsieiti be Kalėdų vedėjo, tačiau jei tai įmonės vakarėlis ar vakarėlis su draugais – be jo neapsieisite. Šventės vedantysis Kalėdoms suteiks racionalios tvarkos, jis laiku paskatins nuobodžiaujančius, pastebės detales, kurios svarbios.

Beje, šeimos šventėje vedančiojo vaidmenį vienokiu ar kitokiu atveju atlieka mama ar senelis, juk kartais tiesiog reikia, kad kas nors paragintų: „Skubėkime prie stalo“, „Gal pažaiskime stalo žaidimus?“ ir panašiai.

kaledinis atvirtukas pakvietimas

2. Suorganizuokite netradicinį dovanų išvyniojimo ritualą

Kalėdų dovanos be abejo yra vienas iš svarbiausių šventės atributų. Juk vos tik susėdus prie stalo svečiai jau nejučia žvalgosi į po egle išrikiuotas grožybes.

Kad dovanų išpakavimo procesas būtų įdomesnis, sugalvokite kokį nors dovanų išpakavimo žaidimą ar programą. Kiekvienas dovaną gavęs asmuo prieš išvyniodamas dovaną galėtų ką nors įdomaus papasakoti, o galbūt prieš gaunant dovaną reikėtų atlikti kokią nors užduotį.

Dar vienas įdomus žaidimas: šventės vedantysis išvynioja dovaną ir bandoma atspėti, kam ji skirta. Toks žaidimas sukels daug juoko ir gerų emocijų. Jei visai nieko nesugalvojate, tiks bent kuklus palinkėjimas Kalėdoms, kuris nuskambės prieš išpakuojant kiekvieną dovaną.

kalediniu dovanu ispakavimas

3. Kokį nors patiekalą gaminkite visi kartu

Paprastai Kalėdų valgiai gaminami tokiu principu: mamos ir močiutės pasislėpusios virtuvėje pusę dienos pluša, o likusieji pamato tik rezultatą ant stalo.

Šią situacija būtų galima bent iš dalies pakeisti ir net paversti tai pramoga. Išrinkite vieną Kūčių patiekalą, kurį gaminsite visi kartu.

Taip į maisto ruošimą bus įtraukti tie, kurie paprastai negamina ir visi patirsite daug netikėtų emocijų. Labiausiai kolektyviai tiktų kepti sausainius, pyragą, gaminti mišrainę ar virti kisielių.

Žinoma, galite imtis ir sunkesnių užduočių: ruošti silkę ar kepti kepsnius. Taip šventės dalyviai galės pademonstruoti savo meistriškumą arba išmokti ko nors naujo.

kaledu maistas gaminimas kartu

4. Išrinkite Kalėdų šventės temą

Kalėdų šventėje dominuoja tradiciniai puošybos ir aprangos elementai, tačiau galite sugalvoti ir konkretesnę šventės temą. Tokiu būdu bus lengviau parenkamos idėjos kalėdų dekoracijoms, svečiai žinos, kaip apsirengti ir galbūt net pakišite vieną kitą idėją apie būsimas dovanas. Net praėjus keliems metams po šventės vis prisiminsite tą šventę, kurios tema buvo sniegas, elfai ar gyvūnai.

5. Sukurkite unikalius pakvietimus į šventę

Net ir tokios paprastos idėjos Kalėdų šventei kaip specialūs pakvietimai gali pagyvinti šventinį šurmulį. Paruoškite kvietimus iš anksto ir išsiųskite artimiesiems. Žinoma, jie ir be jų susirinktų į šventę, bet dailus, galbūt net savomis rankomis pagamintas kvietimas sušildys, suteiks šventei išskirtinumo.

6. Užsakykite mini pasirodymą

Kalėdos Lietuvoje paprastai būna kuklios. O ypač Kūčios. Tačiau šiandien vis dažniau Kalėdų šventė paįvairinama netradicinėmis pramogomis. Viena iš tokių pramogų – tai iš anksto užsakytas nedidelis pasirodymas ar koncertas.

Nebūtina užsakinėti visos muzikinės grupės, tačiau dainininkas su gitara ar smuiku grojantis atlikėjas tikrai įneš į šventę unikalią nuotaiką. Beje, tai gali būti ir mini Kalėdų spektaklis ar kitos pramogos. Svarbiausia, kad tokia pramoga patiktų šeimos nariams, būtų įsimintina.

kaledinis stalas su seima draugais

7. Pasirūpinkite kalėdine muzika

Tikime, kad Kalėdų valgiai ant jūsų stalo bus nepakartojami, dovanos – taiklios ir vertingos. Tačiau ar bent pagalvojote, kad šventės metu fone galėtų groti kalėdinės dainos? Tam puikiai tiks speciali kalėdinių dainų rinktinė, bet galite grojaraštį sudaryti ir patys. Būtų jauku, jei Kalėdų metu skambėtų tokios dainos kaip Stasio Povilaičio „Kalėdinė eglutė“, Gyčio Paškevičiaus „Dar vienos Kalėdos“, Tajos „Angelas baltas“ ir kiti lietuvių ar užsienio atlikėjų kalėdiniai hitai.

8. Švęskite Kalėdas ne namuose

Kalėdų vakarienė namuose, jaukiai mirgantis televizorius ir šildantis židinys – tai standartinės Kalėdų šventės idilė. Tačiau jeigu norite įgyvendinti kokią nors originalesnę idėją – švęskite Kalėdas kur nors ne namuose. Tam tiks išnuomota kaimo sodyba, salė mieste arba jaukus restoranėlis. Iš netradiciškesnių idėjų galima paminėti nedidelį žygį į mišką arba pasivažinėjimą išnuomota kalėdine karieta.

kaledos lauke sniegas

9. Nepamirškite žaidimų

Kad ir koks skanus būtų tortas Kalėdoms, kad ir kokie įdomūs pokalbiai su artimaisiais, svečiai vis vien norės aktyvesnių pramogų. Tam tiks patys įvairiausi žaidimai. Tai gali būti stalo žaidimai, šarados, įvairūs kartu sprendžiami galvosūkiai arba judrūs žaidimai.

Jei šventėje bus vaikų, sugalvokite vieną kitą žaidimą ir mažiesiems, kad jie neimtų šventės metu nuobodžiauti. Kalėdų idėjos ribų neturi, todėl galite suorganizuoti net kelias valandas trunkantį komandinį žaidimą ar net kartu su svečiais pastatyti nedidelį improvizuotą kalėdinį spektaklį.

10. Suorganizuokite išskirtinę fotosesiją

Kai Kalėdų sveikinimai jau bus išsakyti, o dovanos išpakuotos, svečiai gali imti nuobodžiauti. Nuotaiką praskaidrintų organizuota fotosesija. Galima užsakyti profesionalaus fotografo paslaugas, kitu atveju pakaks ir vieno šeimos nario, kuris imsis fotografo vaidmens.

Galite sukurti puikų kalėdinį foną, kuris paįvairins jūsų fotografijas arba išsiruoškite į fotosesiją lauke. Jei tik gamtoje bus sniego, nuotraukos tikrai pavyks. Jūsų rankose galėtų būti kalėdiniai žaislai arba kalėdiniai vainikai. Taip pat galima pasirūpinti Kalėdų kepuraitėmis, elnių rageliais ar panašiais atributais.

kaledine fotosesija

Kalėdų nuotaikos kūrimui svarbūs faktoriai

Kad ir kaip organizuotumėte Šventas Kalėdas, verta nepamiršti, kad šventės nuotaiką mes kuriame patys. Jos savo maiše į namus neatneš Kalėdų senelis. Kalėdiniai sveikinimai paliečia širdį tik tuomet, kai jie tariami su meile. Kalėdinės dovanos artimiesiems patiks tik tuomet, jei jų pirkimui skirsite reikiamą dėmesį.

Jei jau prabilome apie dovanas, čia svarbus vienas patarimas: dovanas orientuokite į šeimos nario lytį ir amžių. Dovanos moterims bus kitokios nei dovanos vyrams, dovanos seneliams – tikrai kitokios nei jaunimui. Lygiai taip ir su šventės nuotaika: didele dalimi ją lems svečių amžius ir lytis.

Vaikų šventėje bus daug šurmulio, suaugusių draugijoje – daugiau pokalbių ir rimties. Planuodami Kalėdų vakarėlį atsižvelkite į šį faktorių ir šventė bus gerokai linksmesnė ir sklandesnė.

Pasidalinti su draugais:
© 2024 – 60.lt
Su 🤍 sukūrė  Interneto svetainės kūrėjo webaloha.co logotipas