Dovanoti pinigus vestuvių proga – praktiška tradicija

Nusprendėte eiti lengviausiu keliu ir vestuvių proga dovanoti pinigus? Sprendimas neblogas. Patikrintas laiko ir tikrai praktiškas. Savo ruožtu supažindinsime jus su pinigų dovanojimo etiketu ir pasiūlysime originalių idėjų, kaip tokią dovaną įteikti.

Pinigų dovanojimo etiketas per vestuves

Jeigu jau nuspręsta, jog pinigų dovanojimas – geriausias vestuvinės dovanos sprendimas, vertėtų šį tą žinoti apie pinigų dovanojimo etiketą. Pinigų vokeliai vestuvėms yra puikus išradimas, kuris palengvina pinigų dovanojimą. Į dailų voką įdėti pinigai tampa kiek priimtinesne dovana nei tiesiai į rankas įbrukami banknotai.

Paprastai šventės erdvėje būna numatyta vieta, pavyzdžiui stalelis, ant kurio svečiai sudeda vokelius bei kitas dovanas. Kartais pastatoma speciali dėžutė dovanojamiems pinigams, jei svečiai atsineša pinigus be voko. Jei specialios erdvės dovanoms dėti nėra, dovana įteikiama į rankas. Beje, nepamirškite į vokelį įdėti lapelio su savo vardu, kad jaunieji žinotų, kam padėkoti už dovaną.

Net jei toks žingsnis iš pirmo žvilgsnio atrodo pagyrūniškas, tai laikoma taktišku elgesiu ir yra visuotinai priimta etiketo norma. Ar galėtų pinigai į vestuves atkeliauti bankiniu pavedimu? Verčiau tokio sprendimo privenkite. Tiesiogiai įteikti pinigai tampa šiltesne dovana, taip parodomas tinkamas dėmesys jaunavedžiams. Žinoma, tam tikrais atvejais pinigai galėtų keliauti ir bankiniu pavedimu, ypač, jei itin artimi žmonės dovanoja didesnę pinigų sumą.

vestuvinis vokas ipakavimas pateikimas

Kodėl verta dovanoti pinigus vestuvių proga

Dovanoti jauniesiems pinigus – pakankamai racionalus sprendimas. Egzistuoja kelios esminės priežastys, kodėl per vestuves verta dovanoti pinigus, o ne daiktus. Visų pirma, tai be galo praktiška dovana, nes dovanojami pinigai sutuoktiniams bet kokiu atveju pravers. Jie galės įsigyti daiktą, apie kurį seniai svajojo, arba pridės gautą pinigų sumą prie savo santaupų, kurios galbūt bus reikalingos būstui, automobiliui ar medaus mėnesio kelionės bilietams įsigyti.

Antra, pinigai vestuvėms tirpsta kaip sniegas pavasarį, todėl gauta dovana iš dalies padengs šventės išlaidas. Trečia ir ne mažiau svarbi priežastis dovanoti pinigus – lengvas būdas išrinkti dovaną ilgai dėl jos nesukant sau galvos. Beje, dovanodami pinigus apsidrausite nuo galimybės padovanoti jaunavedžiams netinkamą, nereikalingą daiktą.

Pinigai vestuvių proga gelbsti ir tuomet, kai į vestuves keliauja žmonių grupė, pavyzdžiui, bendradarbiai. Tokiu atveju išrinkti vieną bendrą dovaną gali būti kebloka, o surinkti iš kolektyvo numatytą pinigų sumą ir įdėti ją į vokelį – paprasta kaip du kart du.

eurai 50 100

Kiek pinigų dovanoti vestuvių proga

Kiek pinigų dovanoti vestuvėm priklauso nuo daugelio faktorių. Ar pora, kurią sveikinsite, yra jums labai artima? Ar pačios vestuvės nusimato prabangios ar kuklios? Ar eisite į vestuves vienas ar su partneriu? Visi šie klausimai padės numatyti dovanojamų pinigų sumą.

Jei tuokiasi jūsų artimi bičiuliai, jei vestuvės nusimato prabangios, jei į šventę keliaujate dviese, priimtina dovanoti jauniesiems apie 100-200 eurų. Jei esate pakviesti į gana tolimo giminaičio ar draugo, su kuriuo bendraujate ne tiek jau daug, šventę, jei vestuvėse bus vos 10-20 svečių ir jos vyks namuose, pinigai dovanai gali būti kuklesni. Pavyzdžiui, galite dovanoti 50-100 eurų.

Svarbu nepamiršti ir fakto, kad neturėtumėte viršyti savo finansinių galimybių. Ar tikras draugas gali įsižeisti dėl kuklesnės pinigų sumos arba net nesulaukęs jokios dovanos? Tikrai ne. Juk vestuvės visų pirma yra dviejų žmonių sąjungos užtvirtinimas, o ne būdas pasipelnyti iš draugų.

Nepageidautinas ir kitas kraštutinumas – pernelyg didelė pinigų suma. Jei jauniesiems padovanosite kelis tūkstančius eurų, tikriausiai jiems ne tik iš nuostabos išsiplės akys, bet ir ims drebėti rankos. Tokia dovana gali užkrauti šventės kaltininkams pernelyg didelę atsakomybę ir nepatogumo jausmą, tad geriau elgtis kukliau, net jei nuoširdžiai mylite savo draugus arba tuokiasi jums be galo artimas žmogus.

vokas su doleriais pinigai kupurios

Originalios idėjos kaip dovanoti pinigus vestuvėms

Nutarėte, kad draugams vestuvių proga dovanosite pinigus, tačiau nerimaujate, kad jūsų dovana atrodys pernelyg banali? Originaliai supakuoti pinigai vestuvėms yra atsakymas į jūsų nerimą. Pinigus galima supakuoti ir pateikti pačiais įvairiausiais būdais.

Pavyzdžiui, galima susukti kiekvieną banknotą į standų ritinėlį ir perrišti siūlu. Tuomet galima sudėti visus ritinėlius į dailų stiklinį indą. Jei dovanojate porai kiek didesnę sumą, galite išsikeisti pinigus į kuo smulkesnius banknotus ir gana nemažą jų krūvelę perrišti raudonu kaspinu. Kartais jaunavedžiams dovanojami pinigai metalinėmis monetomis – tokiu būdu dovana atrodo ypač įspūdingai.

Norite dar įdomesnės dovanos? Nupirkite butelį skanaus vyno ir apsukite jį banknotais, o kad jie laikytųsi, apriškite pinigus blizgančiu siūlu ar kaspinu. Įrėminti banknotus rėmelyje ir užrašyti „Juodai dienai“ galbūt jau kiek pabodusi idėja, tačiau jei sugalvosite kitą šmaikštų prierašą, įrėminta kupiūra gali tapti puikiu sprendimu. Kruopštesnieji gali pamėginti iš banknotų pagaminti popierinių gėlių ar išlankstyti origami, tačiau vertėtų nepamiršti, kad sulankstyti pinigai gali netyčia suplyšti, tad nenaudokite drąsių lenkimo linijų.

Dar vienas puikus būdas nustebinti jaunavedžius – padovanoti originalios formos taupyklę, kurioje būtų sudėti pinigai. Arba pinigus galima tiesiog sudėti į stiklainį, kuris bus papuoštas vestuvine atributika. Taigi, pinigų dovanojimo idėjos gali būti pačios beprotiškiausios, tereikia išlaisvinti savo fantaziją.

Pinigu kupurios

Ką daryti, jei neišgalite dovanoti pinigų vestuvėms

Jei esate pakviesti į vestuves, tačiau neišgalite padovanoti draugams tinkamos pinigų sumos, nepulkite į neviltį ar paniką. Taip pat jokiu būdu nesvarstykite idėjos nepasirodyti šventėje. Jūsų draugai jus pakvietė į vestuves, nes nori, kad jiems svarbią akimirką būtumėte kartu. Kaip vis dėlto išspręsti šią keblią situaciją?

Jei negalite padovanoti sutuoktiniams pinigų, dovanokite kokį nors kuklų daiktą, kuris būtų įspūdingas, bet visiškai nebrangus. Pasiūlykite draugams tai, kas jums visai nekainuos – paskolinkite savo automobilį medaus mėnesiui arba pažadėkite jaukų savaitgalį jums priklausančioje sodyboje tarp miškų.

Galbūt turite kokių nors talentų ir galėtumėte per vestuves nustebinti šventės kaltininkus ir svečius. Pavyzdžiui, galbūt mokate groti gitara ar pan. Toks siurprizas bus net gerokai originalesnė dovana už pinigus. Beje, visuomet galima padovanoti kokį nors daiktą, kurį kada nors gavote dovanų patys, bet niekada nenaudojote.

Jei artimiausiu metu planuojate dalyvauti vestuvėse, jei dovanojami pinigai jums atrodo kaip tiesiausias kelias į draugų širdis, tuomet nebegaiškite laiko ilgoms klajonėms po parduotuves ieškant dovanos ir drąsiai dovanokite pinigus.

Nors pinigų dovanojimas per vestuves yra pakankamai sena tradicija, šiandien į ją žiūrima net dar laisviau nei kadaise. Juk ne veltui sakoma, jog suprantame, kad pinigai nėra didžiausias gyvenimo turtas, tik tuomet, kai jų turime pakankamai.

Vestuvėms galima dovanoti ne tik pinigus

Nors pinigai yra populiariausia ir labai praktiška dovana, yra daug ir kitų puikių dovanų vestuvių proga. Taip pat rekomenduojame apsiginkluoti vestuviniais sveikinimais. Tuomet tikrai sukelsite šypseną ir geras emocijas jauniesiems!

O jeigu kažkas iš jūsų artimųjų rato švenčia savo vestuvių metines, pasidomėkite apie dovanas vestuvių metinių proga, kad apie šią šventę žinotumėte viską nuo A iki Ž!

Pasidalinti su draugais:

© 2023 – 60.lt