Vestuvių metinių dovanos: į ką būtina atsižvelgti renkantis dovaną?

Kiekvienas vestuvių metines norisi atšvęsti ypatingai, įdomiai ir nekasdieniškai – kad būtų ką prisiminti. Vestuvių dieną vienas kitam pažadėjote amžiną meilę ir ji neabejotinai yra viena iš svarbiausių metuose. Jūs planuojate įteikti dovaną, kuri simbolizuoja padėką už drauge praleistus metus. Bet ką daryti, jei pritrūkote originalių dovanų idėjų?

Ieškote dovanų idėjų ne savo sutuoktiniui, o draugų vestuvėms? Siūlome paskaityti apie vestuvinių dovanų tendencijas.

Šis vestuvių metinių dovanų gidas padės jums sugalvoti originalią dovaną, kuri nustebins jūsų mylimąjį žmogų. Jeigu skirsite tam pakankamai laiko – sukursite būtent tai, kas padės įžiebti tokį patį jaudulį kaip ir vestuvių dieną!

Pateiksime jums keletą svarbių klausimų, kurie padės apgalvoti vestuvių metinių dovanos galimybes. Nuo tipo ir jūsų biudžeto iki laiko, turimo šventei pasiruošti. Atsakę į klausimus, jau turėsite apytikslią idėją, ką norite dovanoti. O jeigu vis dar sunkiai galvosis, pasiūlysime jums sąrašą vestuvių dovanų, iš kurių galėsite pasisemti idėjų tiek vyrams, tiek moterims.

Ką dovanoti vestuvių metinių proga?

Dovanos tikslas iš esmės yra parodyti savo antrąjai pusei, kad jį/ ją mylite, vertinate ir norite matyti laimingą. Sulig kiekvienais metais jūs vis geriau pažįstate vienas kitą. Dabar pats laikas panaudoti visas tas sukauptas žinias, kad sukurtumėte įsimintiną dieną. Skirkite šiam gidui ir klausimams atsakyti bent 10 minučių ir jūs tikrai rasite atsakymą.

vestuviu metiniu dovanu sarasas

Kelintas vestuvių metines švenčiate?

Ką dovanosite per savo vestuvių metines labai priklauso ar švenčiate pirmąsias popierines, ar penktąsias medines metines, ar minite dešimtmetį kartu. O gal sukanka solidus jubiliejus ir verta pagalvoti apie įžadų atnaujinimą? 

Pateikiame sąrašą pasiūlymų pagal sukaktuvių metus: kada reikėtų apsikeisti dovanomis, ir kada populiaru iškelti šventę, atsinaujinti žiedus ar kitaip prabangiai paminėti sukaktį. 

Dovanos ne jubiliejinėms vestuvių metinėms

Pirmas ar kitas ne jubiliejines vestuvių metines sutuoktiniai dažniausiai mini labai jaukiai dviese. Tam yra tinkama apgalvota ir iš širdies padovanota staigmena. Pagalvokite, kaip galėtumėte apipavidalinti savo meilę į fizinę formą? Pirmiausia nuspręskite, ką norėtumėte išsakyti savo mylimąjam žodžiais. Tuomet pamąstykite, kokios dovanos labiausiai atskleistų jūsų žodžius. 

Fizinės dovanos gali pasakyti daug, tačiau niekas nesuartina labiau, negu nuoširdžiai išsakyti meilės, palaikymo ir dėkingumo žodžiai. Tikėtina, kad tai, ką sakysite dovanodami, jūsų sutuoktinį sujaudins labiau negu pati dovana. O jeigu nesijaučiate drąsiai kalbėti apie savo jausmus, puiki idėja būtų parašyti meilės – dėkingumo laišką!

Kartais nuoširdžių ir pakilėtų žodžių gali pritrūkti, tad įkvėpimo kviečiame pasidairyti tarp vestuvių sveikinimų.

sidabrines vestuviu metines

Dovanos jubiliejinėms vestuvių metinėms

Normalu apie jubiliejinių vestuvių metinių šventimą ir dovanas pradėti mąstyti iš anksto. Svarbu su sutuoktiniu susėsti ir pasikalbėti, kaip norite paminėti jums ypatingą dieną. Padiskutuokite, ar iš tiesų norite švęsti su artimaisiais, ar vis dėlto nuspręsite būti dviese ir pasidovanoti sau prabangesnę dovaną, pavyzdžiui kelionę.

Vestuvių metinių jubiliejai ir atitinkamos dovanos:

Dovanos 10-tų rožinių (arba alavinių) vestuvių metinių proga – Šiai progai įprasta surengti šventę, kurioje susirinktų visi vestuvių svečiai. Būtinai turi dalyvauti ir liudytojai, ir sutuoktinių vaikai. Vyras turėtų žmonai dovanoti raudonų rožių puokštę, kuri simbolizuoja ypatingus jausmus ir aistrą. 

Dovanos 15-tų krikštolinių vestuvių metinių proga – Šio jubiliejaus proga organizuojama šventė, į kurią kviečiami brangiausi žmonės. Dovanos pagal tradicijas turėtų būti iš krikštolo. 

Dovanos 20-tų porcelianinių vestuvių metinių proga – Rengiamoje šventėje turėtų dalyvauti artimieji, giminės ir vaikai. Simboliškai šventinis stalas yra papuoštas porceliano indais. Dovanos iš porceliano simbolizuoja skaidrius, tyrus ir jau gan tvirtus santykius. 

Dovanos 25-tų sidabrinių vestuvių metinių proga – ketvirtis amžiaus santuokoje yra skaitoma rimta proga, kuomet atnaujinami santuokos įžadai. Organizuojama didelė šventė, kurios metu sutuoktiniai vienas kitam dovanoja sidabrinius žiedus nenusiimdami vestuvinių. 

Dovanos 30-tų perlinių vestuvių metinių proga – tokiose reikšmingose metinėse sakoma turėtų dalyvauti ne tik vaikai, bet ir vaikaičiai. Pagal tradicijas, švęsdami 30-tas metines vyrai dovanoja savo moterims vėrinį iš trisdešimties perlų. 

Dovanos 40-tų rubininių vestuvių metinių proga – sulaukus tokios iškilmingos datos, sutuoktiniai organizuoja didelę šventę. Įprastai dovanojamos prabangios dovanas. Populiaru įsigyti žiedus su rubinais.

Dovanos 45-tų safyrinių vestuvių metinių proga – Įprasta kelti šventę su dominuojančiu mėlinojo safyro spalvos dekoru. Sutuoktiniams taip pat derėtų dėvėti mėlino atspalvio apdarus. O dovanoms labiausiai tiktų gaminiai ir aksesuarai su mėlynuoju safyru.

Dovanos 50-tų auksinių vestuvių metinių proga – Tokią nepaprastą progą paminėti yra keliama didelė ir apgalvota šventė. Renginio vieta turėtų nusidažyti auksine spalva. Tradiciškai sutuoktiniai atsinaujina vestuvinius žiedus. Galima apsikeisti naujais arba iš naujo perlieti ir pašventinti senuosius. Taip pat gražus paprotys yra padovanoti 50 metų nešiotus auksinius žiedus vaikaičiams.

Dovanos 60-tų deimantinių vestuvių metinių proga – Jeigu sveikata leidžia, tokią sukaktį įprasta švęsti surengiant didelę šventę. Vėl atnaujinami santuokos įžadai. Populiaru yra dovanoti vienas kitam žiedus su deimantais.

deimantiniu vestuviu metiniu dovanos

Kiek laiko norite skirti vestuvių metinių šventimui?

Gyvenant įprastu rėžimu, vestuvių metinių diena gali iškristi tiek savaitgalį, tiek ne itin patogiu metu, kuomet abu didžiąja dienos dalį praleisite darbe. Verta pagalvoti – ar norite paskirti visą dieną santykiams puoselėti ir pasidžiaugti vienas kito kompanija? Jeigu taip, tuomet iš anksto pasiimkite laisvadienį!

Tai galėtų tapti gražia šeimos tradicija: viena diena metuose skirta jūsų amžinai meilės sąjungai paminėti be jokių trugdžių. Tuomet dovanų galimybės tampa platesnės, nes galite paorganizuoti tolimesnę kelionę ar įdomesnę veiklą.

O jeigu vis dėlto nuspręsite, kad į darbą abu eisite, jūs matysitės apie valandą ryte ir vėliau turėsite visą vakarą. Pagalvokite apie netikėtas dovanas/siurprizus dienos metu – ar tai būtų gėlės, ar pyragėlis su meilės rašteliu per pietų pertrauką.

O gal mėgstamiausias šokoladas slapta įdėtas į brangiojo darbinę rankinę ar mašinos stalčiuką?

Visos netikėtos staigmenos privers mylimąjį jaustis ypatingu ir padės sukurti puikią nuotaiką vakarinei šventinei dienos daliai.

ziedas su deimantu vestuviu metinem

Vestuvių metinių dovanos tipas. Aktyvi veikla ar fizinė dovana?

Tiesa, visi mes meilę suprantame skirtingai. Todėl renkant dovaną mylimąjam, svarbu atsižvelgti, kaip jis priima meilę ir kas jį daro laimingą.

Pagal Gary Chapman knygą “Penkios meilės kalbos”, mes visi turime kelias dominuojančias meilės kalbas iš penkių galimų: laikas kartu, prisilietimai, dovanos, pagalba, palaikymo žodžiai.

Vienam žmogui didžiausia dovana gali būti fizinė, pavyzdžiui papuošalai, įrėminta nuotrauka, knyga. Būtent fizinės dovanos jūsų antroji pusė ir tikėsis.

Tačiau kitam dovana nebus taip aktualu, nes jis supranta meilę kaip laiko leidimą kartu. Tokiam žmogui didžiausią įspūdį padarys aktyvesnės dovanos, kaip speciali vakarienė žvakių šviesoje, ekstremalus pasivažinėjimas mašinomis, baidarės, skrydis oro balionu ir panašiai.

O jeigu jūsų sutuoktinio meilės kalba yra pagrįsta prisilietimu, jam dovanoti daiktai ar aktyvios veiklos nepadarys tokio įspūdžio, kaip laikas jūsų glėbyje.

Tad paplanuokite atitinkamai padaryti savo mylimajam masažą (nueiti kartu į masažo mokymus) ar surengti žaismingą degustaciją namuose. Svarbiausia, kad būtų daug bučinių ir prisilietimų. Jei norisi kažko naujo, išbandykite jogą bei šokius poroms. Tiks ir kita veikla, kurioje reikės glaudžiai bendradarbiauti.

Kai dominuojanti meilės kalba yra palaikymo žodžiai, tuomet svarbiausia užduotis yra sukurti aplinką tiems žodžiams išsakyti. Tam padėtų stalo žaidimai skirti santykiams, kurie padeda užvesti įvairiausias temas.

Įsiklausydami į tai, kas verčia jūsų išrinktąjį žmogų jaustis mylimu, jūs galite paversti savo vestuvių metines ypatinga diena. Jūsų dovana ne būtinai turi būti brangi ar pirkta. Kartais atsakymas, ko jums reikia, kad atkurtumėte jausmus kaip jūsų vestuvių dieną, yra daug paprastesnis.

romantiskas pasivaiksciojimas

Koks vestuvių metinių dovanos tikslas?

Visoms vestuvių metinėmis atsižvelkite į bendrą situaciją – ką būtų palankiausia padovanoti? Ši diena yra skirta investuoti į santykius. Pagalvokite apie savo vedybinį gyvenimą: ar esate pakankamai artimi, ar skiriate užtektinai laiko vienas kitam, ar kuriate bendrą ateities viziją, ir ar atrandate laiko kartu pasilinksminti? Visuomet yra, kur tobulėti!

Išsirinkite, ko jūsų vedybiniam gyvenimui dabar trūksta labiausiai ir ką padovanoti būtų naudingiausia:

  • Ar jums abiems praverstų savaitgalis relaksacijos? Rinkitės atitinkamas dovanas – naktis sodyboje, iškyla ramiame gamtos kampelyje, ar SPA.
  • Ar norisi suartėti ir pažinti vienas kitą dar labiau? Puikus pasirinkimas būtų komandiniai išbandymai, pavyzdžiui nuotykių kambaryje ar mokantis kažką naujo (kulinarija, šokiai, menai).
  • O gal trokštate drauge patirti aktyvių nuotykių? Dovanokite tai, ką įdomaus ar ekstremalaus svajojote nuveikti drauge!


Stebėkite savo partnerį ir atsižvelkite, ko jam labiausiai reikia pagal situaciją. Jeigu jaučiate, kad pastarosios kelios savaitės buvo gan įtemptos, nepadarykite klaidos padovanodami veiklą, kuri sukels dar didesnę įtampą… Tokioje situacijoje geriausia rinktis palepinti savo antrąją pusę.

O jeigu atvirkščiai, jaučiate, kad abiems praverstų pabėgti į gamtą aktyviai praleisti laiką – vuolia! Taip ir padarykite.

Nesvarbu, kelinti santuokos metai eina, dovanas vestuvių metinių proga apgalvokite tikslingai. Pafantazuokite, kas jus dar labiau suartintų ir įžiebtų dar didesnę meilę ir supratimą.

vestuviu metiniu dovana spa

Koks jūsų biudžetas vestuvių metinių dovanai?

Nusistatykite, kiek norite išleisti dovanoms vestuvių metinių proga. Jeigu nenorite išlaidauti, nebūtina. Reikės įdėti šiek tiek daugiau pastangų. Tačiau, patikėkite, jūsų partneris tas pastangas įvertins.

Namai yra tinkama vieta atšvęsti vestuvių metines, jeigu sugalvosite, kaip orginaliai nustebinti savo antrąją pusę. Rožių žiedlapiai, naujas apatinių kompleksas (moterims), su meile ruošta vakarienė ar masažas nekainuoja daug, o gali įžiebti meilės liepsną, kurios taip trokštate. 

Jeigu jūsų biudžetas yra didesnis, galite lengvai nupirkti prabangesnę dovaną ar kelionę. Bet apsvarstykite, kad dovana būtų nuoširdi ir ne lengvabūdiškai padovanota. Tiek moterys, tiek vyrai vertina pastangas. Skirkite pakankamai laiko ir pastangų sugalvoti dovaną, kuri pademonstruos, kaip jums rūpi jūsų išrinktasis.

vestuves metinies meile ziedai svente dovanos

Kas toliau? Imkitės organizuoti!

Atsakius į visus penkis klausimus, turėjo prasisklaidyti pilki debesys ir kilti bent jau apytikslė idėja, ką nuveikti ir ką dovanoti vestuvių metinių proga.

Dabar aišku, ar norite švęsti savo metines dviese, ar artimųjų būryje. Turite idėją, kiek skirsite laiko metinėms švęsti: vakarą, visą dieną ar savaitgalį. Žinote dovanos pobūdį – daiktas, laikas kartu ar lietiminė dovana. Įvertinote situaciją, ko jūsų santykiams labiausiai šiuo metu trūksta. Apibrėžėte biudžetą.

Jūs esate jau taip arti! Dabar imkitės veiksmų organizuoti.
Džiaugiamės, jeigu kilo idėjų dovanai, kaip sukursite įsimintiną vestuvių metinių momentą.

Labai jumis sveikiname ir linkime puikiai atšvęsti savo meilės dieną.

Na, o jeigu vis dar norite pasidairyti konkrečių vestuvių dovanų idėjų, toliau skaitykite 10 unikalių dovanų įdėjų jaunajai arba 10 puikių vestuvinių dovanų vyrui.

Pasidalinti su draugais:

© 2023 – 60.lt