Kaip suorganizuoti įsimintiną gimtadienio vakarėlį gamtoje

Vasara, šiltas pavasaris ar malonus ruduo – metas, kuomet gimtadienio vaišės ir linksmybės gali būti perkeliamos į gamtą. Tokiu būdu šventei turėsite daugiau erdvės, svečiai galės pasigrožėti aplinka ir prisiminsite gimtadienį dar ilgai. Kaip puikų gimtadienį gamtoje suorganizuoti? Pateikiame išsamų šventės organizavimo gidą.

Gimtadienis gamtoje – nepamirštama patirtis

Gimtadienio sveikinimai puikiai skamba ir kambario tyloje, tačiau gimtadienio vakarėlis gamtoje yra išties nepamirštamas. Jūs galite suorganizuoti šventę prie romantiško ežero, išsiruošti į pikniką su draugais miške, net galite atšvęsti savo gimimo dieną ant Palangos tilto.

Gimtadienio valsas po žvaigždėtu dangumi, tostai sumerkus kojas į vėsinantį upelį – visa tai lengvai išpildoma, jei tik pasitelkiama fantazija. Jeigu netrukus švęsite savo ar artimo žmogaus gimtadienį, jums tikrai pravers šis patarimų sąrašas.

Išsirinkite tinkamą vietą gimtadieniui

Gimtadienio vakarėlis Kaune arba Vilniuje keičiamas į šaunų gimtadienį gamtoje būtent todėl, kad gamta gali pasiūlyti atviras erdves, saulę, aktyvias pramogas ir unikalią patirtį, kurios tikrai negausite organizuodami šventę bute ar name. Todėl be galo svarbu išsirinkti tinkamą erdvę.

Jei gimtadienis organizuojamas per liepos ar rugpjūčio mėnesių karščius, labiausiai tiks ežero ar jūros pakrantė, nes svečiai galės atvėsti besimaudydami. Jei norite šventės netoli namų, bet arčiau gamtos, rinkitės gimtadienį kolektyviniame sode arba jaukioje pamiškėje kur nors užmiestyje.

O jeigu norėtumėte, kad gimtadienio šventė būtų išties išskirtinė, išsinuomokite lauko erdvę pramogų parke ar įdomias atrakcijas siūlančioje kaimo turizmo sodyboje.

dekoracija lauko sventei

Vaikų gimtadienius organizuokite prie gyvūnų

Vaiko gimtadienis yra nelengvas iššūkis, nes vaikai trokšta pramogų. Jei suorganizuosite gimtadienio vakarėlį alpakų, ožkų ūkyje arba zoologijos sode, vaikams tikrai patiks. Jie praleis daug laiko atvirame ore ir pamatys tai, ko nemato kasdien – intriguojančius gyvūnus.

Nėra geresnės gimtadienio vakarėlio temos vaikams kaip džiunglės ir miško gyvenimas. Drąsiai įgyvendinkite šį sumanymą ir nesigailėsite.

vaiku gimtadienis gamtoje

Nuspręskite, ar reikalingas šventės vedantysis

Jei nerimaujate, kad šventės svečiai nėra pratę prie gamtos ir gali nuobodžiauti, jums galėtų būti reikalingas gimtadienio vakaro pravedimas. Šventės vedėjas išjudintų svečius, būtų pasiruošęs pagyvinti šventės nuotaiką, jei tik kas nors imtų liūdnai rymoti stalo gale.

Šventę galėtų pravesti ir gamtininkas ar regiono, kuriame pramogausite, gidas. Ypač, jei šventės metu norėsite įgyvendinti nedidelę pažintinę ekskursiją. Žinoma, vakarėliui galėtų diriguoti ir vienas iš šventės dalyvių, tereikia jo paprašyti, kad iš anksto pasiruoštų vieną kitą pramogą.

O juk kartais tiesiog reikia, kad kas nors laiku pasakytų: „Gal dabar eime pasimaudyti?“ arba laiku įjungtų grotuvą su pagavia muzika ir paskatintų svečius šokti.

Sugalvokite įdomių gimtadienio pramogų

Gimtadienio gėlės puoš stalą, sotūs valgiai numalšins alkį, o kas suteiks įdomių įspūdžių? Nors buvimas gamtoje pats savaime yra nuotykis, tačiau gamta tuo pačiu metu yra ir puiki vieta aktyvioms pramogoms.

Gimtadienio vakarėlis namuose apriboja aktyvių pramogų pasirinkimą, o gimtadienis gamtoje leidžia įgyvendinti pačias įvairiausias idėjas. Tai galėtų būti gimtadienio vakarėlio žaidimai, kurių metu svečiai bėgiotų, slapstytųsi gamtoje, o gal mėgintų atspėti juos supančių augalų pavadinimus.

Vaikų gimimo dienos žaidimai galėtų sietis su gamtos pažinimu, būti aktyvūs, o jei šventėje dalyvauja daug vaikų, matančių vienas kitą pirmą kartą, tegul tai bus įdomūs susipažinimo žaidimai, kuriuos galėtų pravesti vienas iš suaugusiųjų.

vaiku sventes gamtoje

Pasirūpinkite gimtadienio dekoracijomis

Nors gamta pati savaime yra puikus fonas vakarėliui, vertėtų pasirūpinti kukliomis, bet įdomiomis gimtadienio dekoracijomis. Gimtadienio vakarienė bus šventiškesnė, jei ant medžių kabės jaukūs žibintai arba spalvotos girliandos. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei švenčiamas vaikų gimtadienis.

Jei dekoracijų pirkti neketinate, galite jų pasigaminti patys. Pavyzdžiui, internete gausu idėjų, kaip iš spalvoto popieriaus pasigaminti žaismingą girliandą. Beje, šventės vietos puošimui tinka ir kiti tradiciniai gimtadienio atributai, pavyzdžiui, balionai arba gėlės.

dekoracija lauko sventei

Apgalvokite gimtadienio meniu

Receptai gimtadienio stalui gali būti patys įvairiausi, tačiau vertėtų prisiminti keletą svarbių niuansų.

Pirma, būdami gamtoje greitai išalksite. Ypač, jei daug maudysitės ir judėsite. Būtent todėl vertėtų pagalvoti apie sočius užkandžius ir kepsnius. Kadangi gamtoje lengva susikurti laužą, be didelio vargo išsikepsite šašlykų, tačiau reikėtų bent vieną dieną prieš šventę juos pamarinuoti.

Antras svarbus patarimas: apsirūpinkite nealkoholiniais gaiviaisiais gėrimais ir būtinai pasiimkite gryno vandens. Saulė, vėjas, mėsa su daugybe prieskonių – visi šie faktoriai skatina troškulį. Svečiai tikrai išgers nemažai skysčių, todėl apsirūpinkite rimtomis jų atsargomis.

Alkoholis ne visai tinka troškulio numalšinimui, todėl čia dažnai pasitarnaus vaisių sultys arba paprasčiausias vanduo.

Gimtadienio organizavimas: kelios smulkmenos

Kol negalvojame apie smulkmenas, jos neatrodo svarbios. Tačiau kuo daugiau mažų, bet svarbių elementų apgalvosite, tuo originalesnė bus šventė. Štai kelios idėjos.

Gimtadienio atvirukai paprastai įteikiami šventės kaltininkui ir greitai pamirštami. Išdėliokite juos greta maisto ant švediško stalo ir jie suteiks stalui žaismingumo.

Pasirūpinkite linksmais spalvotais skėtukais, kurie papuoš kokteilius ar šviežias sultis. Ši kukli dekoracija maloniai nuteikia ir net gėrimas atrodo ypatingesnis.

Gimtadienio vakarėliai gamtoje unikalūs tuo, jog čia viskas įmanoma. Pavyzdžiui, galima prilankstyti iš spalvoto popieriaus laivelių ir paleisti juos į sode esantį tvenkinį. Paprasta, bet genialu!

gimtadienio sventes papuosimas

Gimtadienį švęskite ekologiškai

Gimtadienio vakarėlis gamtoje tradiciškai baigiasi krūva plastikinių vienkartinių indų, kuriuos teks išmesti. Jei nusprendėte švęsti gamtoje, pasirūpinkite ekologija. Geriausia atsivežti įprastus indus, o jei svečių daug ir tai pernelyg sunku, ruoškite kuo daugiau užkandžių, kuriems nereikalinga lėkštė ar šakutė.

Nepabijokite drąsių idėjų. Pavyzdžiui, jei gimtadienis švenčiamas vasaros pabaigoje, mišrainę galima patiekti perpus perpjautame ir išskobtame moliūge, o kepsnius išdėlioti ant didelio varnalėšos lapo. Vėliau nereikės plauti tiek daug indų ir naudoti tiek daug indų ploviklio.

gimtadienis gamtoje

Pasiteiraukite apie gimtadienio svečių poreikius

Jei tvirtai apsisprendėte organizuoti gimtadienį lauke, gimtadienio vakarėlio idėjos pasipils lyg iš gausybės rago. Tačiau neskubėkite rūpintis jų įgyvendinimu nesužinoję, kokie yra jūsų svečių poreikiai.

Pirmiausia reikėtų sužinoti, ar svečių tarpe nebus vabzdžių įgėlimams alergiškų žmonių. Vakarėlis gamtoje gali apkarsti, jei tokį svečią sugels uodai. Žinant tokį faktą vertėtų apsirūpinti uodus atbaidančiomis priemonėmis ir nestatyti stalo arti krūmų ar vandens, kur dažniausiai būna pasislėpę vabzdžiai.

Taip pat pasidomėkite, kokius patiekalus mėgsta jūsų draugai, sužinokite, ar svečių tarpe yra vegetarų ar veganų. Šie faktai gali šiek tiek pakoreguoti jūsų meniu.

Dovanos gimtadienio šventei

Gimimo dienos sveikinimai vaikams ir gali apsiriboti kukliu eilėraščiu, tačiau paprastai neapsieiname be prasmingų ir linksmų dovanų. Jei ši šventė nėra jūsų gimtadienis, neišvengiamai teks pagalvoti apie tinkamą dovaną.

Jei reikia dovanos vyrui, pamėginkite įsivaizduoti, kas jį pradžiugintų ir nustebintų, gimtadienio dovanos moterims beveik visada yra susijusios su grožiu, tačiau galite dovanoti ką nors netradicinio. Užvis svarbiausia, kad dovanojama būtų su meile ir dėmesiu.

gimtadienio sveikinimai sventimas
Pasidalinti su draugais:
© 2024 – 60.lt
Su 🤍 sukūrė  Interneto svetainės kūrėjo webaloha.co logotipas