Krikštynos ir jų organizavimas: išsamus krikštynų planavimo gidas

Suorganizuoti krikštynų šventę nėra lengva. Ypač, jei tuo pat metu tenka rūpintis naujagimiu. O jei krikštynos planuojamos pirmą kartą, tai išties rimtas iššūkis tėvams. Tačiau turėdami po ranka gerą ir išsamų šventės planavimo gidą, nepatirsite bereikalingo streso.

Krikštynų planavimas

Krikštynų šventė, net jei tai būtų krikštynos karantino metu, yra ypatingas įvykis ir jis svarbus visai šeimai. Šia proga susirinks visi brangiausi draugai, giminės, kolegos, nes galimybė atšvęsti naujos gyvybės įžengimą į krikščionių bendruomenę išties unikali.

Todėl taip svarbu, kad būtų pasirinkta tinkama krikštynų atributika, taiklūs krikštynų sveikinimai, prasmingos ir mielos krikštynų dovanos. Ne mažiau svarbu tinkamai nuo A iki Ž suorganizuoti šventės eigą. Tuo tikslu paruošėme išsamų šventės planavimo gidą tiems, kurie krikštynų organizavimo darbo imasi pirmą kartą ir nežino, nuo ko pradėti.

1. Susidarykite darbų sąrašą krikštynoms

Jei šventę planuosite nenuosekliai, jus gali užklupti įvairūs netikėtumai. Pavyzdžiui, likus vos kelioms dienoms iki šventės paaiškės, kad krikštynų tortas turi būti užsakomas prieš dvi savaites. Kad tokių ir panašių nesklandumų nebūtų, susirašykite visus šventės organizavimo darbus ir įvertinkite, nuo kurių reikėtų pradėti.

darbu sarasas planavimas

2. Nuspręskite, kas bus vaiko krikštatėviai

Tiksliai nežinant, kas bus jūsų vaikelio krikštatėviai, neverta imtis kitų darbų. Juk tik žinodami, kad krikštatėvius jau turite, galėdami atsižvelgti į jų užimtumą, turėsite visišką laisvę planuoti krikštynas norimu laiku ir norimoje vietoje. Paprastai dvasiniais vaiko globėjais tampa artimi giminaičiai arba geri draugai, todėl krikštatėvių paieškos neturėtų ilgai trukti. Tiesiog reikia su jais sukontaktuoti ir pasidalinti savo mintimis apie būsimą šventę.

vaiko krikštatėviai

3. Išsirinkite tinkamą vietą krikštynoms

Krikštynos bažnyčioje – tai tik oficialioji šventės dalis. O kur vyks pats krikštynų vakarėlis? Jei numatote aktyvias pramogas, jei šventė vyks vasarą, labiausiai tiktų kaimo sodyba. Jei krikštynos planuojamos žiemą, jei dauguma svečių negali sau leisti tolimų kelionių, užsakykite salę ar restoraną savo mieste.

Žinoma, jei šventėje dalyvaus tik artimiausi žmonės, galima vakarėlį organizuoti namuose. Svarbiausia, kad netektų labai toli važiuoti iš bažnyčios į antrąją šventės dalį, nes ilga kelionė nuvargins svečius. Kai jau žinosite, kur vyks šventė, bus aišku, kokios krikštynų dekoracijos reikalingos, kokiu šventės inventoriumi būtina pasirūpinti iš anksto.

4. Rezervuokite krikštynų šventę bažnyčioje ir pramogų erdvėse

Nepriklausomai nuo to, koks bus krikštynų scenarijus, kokio dydžio šventę planuojate, reikėtų iš anksto pasirūpinti tinkamos datos bažnyčioje rezervavimu. Tas pats galioja ir pokylių salei ar kaimo turizmo sodybai. Šiltuoju metų laiku tokios pramogų erdvės paprastai būna užsakytos keliems mėnesiams į priekį, todėl nereikėtų laukti paskutinės minutės.

baznycia krikštynos bažnyčioje

5. Pasirūpinkite vaiko krikštynų drabužiais

Svarbu žinoti, kaip planuoti krikštynas, bet ne mažiau svarbu per šventę atrodyti nepriekaištingai. Šiuo atveju pirmiausia reikės pasirūpinti krikštijamo vaiko garderobu. Tinkamus rūbelius gali padovanoti artimieji, kurie patys neseniai krikštijo savo atžalą, tačiau kokybiškus drabužius galima ir įsigyti ar užsisakyti pas siuvėją.

Prie pasirinktų drabužių derinkite ir kitus krikštynų elementus – krikšto žvakę bei krikšto skraistę. Jei jūsų šeimoje egzistuoja tradicija, kad krikšto drabužiais rūpinasi krikštamotė, galima šiuo darbu visai nesirūpinti arba užsiimti juo kartu su krikštamote.

krikstynu apranga vaikams

6. Sudarykite svečių sąrašą krikštynoms

Kaip ir planuojant kito pobūdžio šventes, taip ir planuojant krikštynas verta sudaryti bent apytikrį svečių sąrašą. Tuomet tiksliai žinosite, kiek maisto ir gėrimų reikės, įsitikinsite, ar užsakyta salė sutalpins tiek svečių, kiek norite pakviesti. Kai sąrašas paruoštas, galima pereiti prie kvietimų gamybos.

7. Sukurkite kvietimus į krikštynas ir juos išsiųskite

Krikštynų kvietimai tikrai nėra paskutinė šventės smulkmena. Gražūs, originalūs kvietimai nuteiks svečius šventiškai, pamalonins. Kvietimas gali būti kuklus, jame galima vos keliais žodžiais užsiminti apie šventę, tačiau tai galėtų būti ir unikalus lankstinukas, kurį svečiai pasiliks kaip malonų atsiminimą.

Kvietime galėtų net būti šventės kaltininko nuotrauka, trumpas tekstas apie vaiką ir jo pomėgius. Jei visai neturite laiko kvietimų kūrimui, patikėkite tai specialistams arba pirkite jau paruoštus kvietimus, kuriuose beliks įrašyti svečių vardus ir šventės datą. Jei mėgstate maketuoti, klijuoti ar piešti – pakvietimus galite sukurti patys.

Beje, kvietimus vertėtų siųsti likus bent mėnesiui iki krikštynų. Tokiu atveju visi svečiai galės suplanuoti dalyvavimą šventėje.

šventės valgiaraštis planavimas

8. Nupirkite dovaną šventės kaltininkui

Nesvarbu, kad krikštijamas labai mažas žmogutis, krikštynų tradicijos leidžia jam nupirkti unikalią krikštynų dovaną. Tai galėtų būti mielas suvenyras, prasminga knyga ar papuošalas, kurį vaikas mėgs paūgėjęs. Šis daiktas jam primins krikštynų šventę ir faktą, kad jis yra svarbios bendruomenės dalimi. Ką dovanoti krikštynoms gali pakuždėti ir krikšto vardas. Pasidomėkite, ką reiškia vardas, kurį vaikas gaus krikšto metu, ir dovaną susiekite su vardo simbolika.

krikstynu kvietimas

9. Suplanuokite krikštynų valgiaraštį

Krikštynos Kaune bus ar Vilniuje, Panevėžyje ar Marijampolėje, bet kokiu atveju svečiai išalks ir norės pasisotinti. Štai kodėl taip svarbu suplanuoti šventinį meniu.

Jei neoficialioji šventės dalis planuojama ryte, patiekalai galėtų būti iš pusryčių meniu: karšti sumuštiniai, įdaryti kiaušiniai ar lengvi užkandžiai. Jei švęsti krikštynas susirinksite pietų metu, pagalvokite apie sočius patiekalus ir prie jų tinkančius gėrimus.

Na, o jei šventė orientuota į vakarą, svečiai tikriausiai neatvyks alkani, todėl galima rūpintis saldumynais ir įvairiais švediško stalo receptais. Krikštynų šventės eiga ne visada lengvai prognozuojama, tad turėkite kokių nors greitai paruošiamų užkandžių ar sausainių atsargoje, jei maisto kartais pritrūktų.

Beje, krikštynų tortą paprastai užsako krikštamotė, tad šiuo elementu nesirūpinkite, tik iš anksto įsitikinkite, ar ji apsiims atlikti šią užduotį.

10. Pasirūpinkite krikštynų dekoru

Nepriklausomai nuo to, ar šventę rengsite namuose, ar nuomositės patalpas, jums reikės bent minimalių šventinių dekoracijų. Tai galėtų būti pastelinių spalvų balionai, šviežios gėlės ar pliušiniai žaislai.

Jei nuomositės kaimo turizmo sodybą arba vakarėliams skirtą salę, pasidomėkite, ar yra galimybė dekoracijas užsisakyti. Paprastai tokia galimybė yra ir ji pagelbsti, jei stinga idėjų ar laiko.

krikstynu šventes dekoras

Dar kelios svarbios smulkmenos, planuojant krikštynas

Sunku šiame gide, kaip suplanuoti krikštynas, surašyti viską, kas gali būti svarbu. O juk svarbi kiekviena smulkmena. Organizuodami krikštynų šventę prisiminkite, kad joje bus vaikų, tad jie neturėtų nuobodžiauti.

Kai sodinsite svečius prie stalo, pasistenkite greta susodinti tuos, kurie rastų bendrų pokalbio temų. Jeigu numatote, kad šventėje dalyvaus mažai vienas kitą pažįstantys svečiai, sugalvokite vieną kitą susipažinimo žaidimą arba pasirūpinkite linksmesne muzika, kuri leistų visiems pasijausti jaukiai.

Jei šventės metu norėsite pasakyti prasmingą tostą ar eilėraštį, tačiau tinkamų žodžių internete nerandate, panaudokite gimtadienio sveikinimus. Juk abstraktūs nuoširdūs žodžiai tinka bet kokiai progai.

Idėjos krikštynoms ne visada lengvai sugalvojamos, tad pristigę kūrybiškų sprendimų skambinkite draugams, kurie neseniai organizavo savąsias krikštynas. Nustebsite, kiek naudingų patarimų jie jums pažers.

Pasidalinti su draugais:

© 2023 – 60.lt