Valentino dienos dovanų idėjos 2022 metams

Dauguma iš mūsų Šv. Valentino dieną sieja su romantiškos dviejų žmonių meilės pradžia, kuri daugeliu aspektų yra būsimo bendro gyvenimo pagrindas. Dėka šios meilės atsiradusi dviejų žmonių sąjunga paskatina šios žmones siekti gražiausių ir kilniaširdiškiausių tikslų bei atlikti didžiausius gyvenimo darbus. Kyla klausimas, kaip tinkamai paminėti ir kokias dovanas savo antrajai pusei dovanoti meilės dienos proga?

Ką padovanoti per Valentino dieną?

Šv. Valentino diena ir romantika yra du neatsiejami dalykai. Žodis romantika lietuvių kalbos žodyne apibrėžiamas, kaip žmogaus pasaulėjauta, kuriai būdingas tikrovės idealizavimas, svajingumas ir jausmingumas. Tinkamiausio pavyzdžio šiam žodžiui apibūdinti reikėtų ieškoti praeityje.

Istoriškai romantiškiausiu laikotarpiu yra laikomi viduramžiai, o romantiškiausiais jo atstovais – riteriai. Riteriai tiek bendraudami tarpusavyje, tiek su damomis vadovaudavosi aukštomis moralės ir dorovės normomis. Pagarba, drąsa, žodžio laikymasis, išskirtinis dėmesys ir rūpestis damomis – tai tik keletas sąvokų, kuriomis būtų galima apibūdinti riterį.

Tuo tarpu damos riteriams atsidėkodamos už jų pasiaukojamą kilnumą, siuvinėdamos ir mokindamosios dainavimo bei rašymo meno, savo riterių, kol šie grįš iš karo žygių, laukdavo, kad ir visą gyvenimą.

Tad, jeigu jau nusprendėte paminėti meilei skirtą dieną, ją reikėtų švęsti taip, tarsi būtumėte romantiškasis riteris Don Kichotas iš La Mančos ir jo galantiškoji širdies dama Dulsinėja.

vasario 14 valanetino diena

Romantiška Šv. Valentino dienos vakarienė

Romantiška vakarienė – tai nesenstanti dviejų, vienas kitą mylinčių žmonių bendravimo tradicija, kurą galima paversti šaunia Šv. Valentino dienos dovana. Jeigu  šios dienos progą savo antrąją pusę nusprendėte pradžiuginti kvietimu pavakarieniauti mieste, tai reikėtų pasirinkti tokią vietą, kurioje būtų galima atrasti ramią ir intymią aplinką. Sausakimšas restoranas, kas dažnai pasitaiko Šv. Valentino dienos vakarą, romantiškai vakarienei nėra tinkama vieta.

Vienas iš geriausių romantiškos vakarienės pavyzdžių galėtų būti vakarienė savo namuose. Vakarienės planavimas, maisto ruošimas kartu bei paruošto maisto valgymas suteikia progą vystytis natūraliam bendravimui, kuris padeda atrasti arba išlaikyti tarpusavio ryšį. Kokį maistą pasirinkti Šv. Valentino dienos vakarienei kiekviena pora pagal savo skonį turėtų nuspręsti individualiai. Tačiau verta pažymėti, kad ir kokį maistą be pasirinktumėte, nepamirškite romantikos.

Tinkamu romantiškos vakarienės patiekalo pavyzdžiu galėtų būti spageti makaronai. Valgant šį patiekalą galima atsipalaiduoti ir sužaisti intymų žaidimą, kai vienas spageti makarono galas yra jos burnoje, o kitas jo. Kitu romantiškos vakarienės ingredientu galėtų tapti žalias česnakas. Prancūzai mano, kad prancūziškas bučinys prieš tai neparagavus žalio česnako, tėra tik per puse aistringas, koks aistringas gali būti suvalgius česnako. Argi tai neromantiška?

Romantiškos vakarienės metu ant stalo taip pat turėtų būti patiektas taurusis gėrimas vynas bei šviesą, šilumą ir jaukumą turėtų skleisti ramiai deganti vaškinė žvakė. Romantiškai atmosferai sukurti gali pasitarnauti ir fone grojanti muzika, degantis židinys arba šypsena jūsų veide.

valentino dienos vakariene

Romantiškas pasivaikščiojimas

Laiko praleidimas kartu vaikštant yra viena iš dažniausiai pasitaikančių pasimatymų formų. Pasivaikščiojimas gali būti ir viena iš kompleksinio pasimatymo sudedamųjų dalių, taikomas prieš ar po kino / teatro / parodos ar vakarienės. Tinkamai suplanuotas pasivaikščiojimas gali tapti ir puikia Šv. Valentino dienos dovana.

Vaikštant gryname ore organizmas patiria teigiamus pojūčius, tai padeda atsipalaiduoti ir susikurti gerą nuotaiką. Vaikščiojimas padeda susikaupti, tad jo metu lengviau išklausyti antrąją pusę bei lengviau jai pasakyti tai, ką planavote. Vaikštant galima kalbėtis palengva, neskubant, galima net tylėti. Vaikštant ir stebint aplinką atsiranda galimybė kalbėtis apie jus supančius objektus. Apibendrinant, vaikščiojimas padeda atrasti natūralų ryšį.

Siekiant, kad pasivaikščiojimas taptu visą gyvenimą nepamirštama dovana, reikėtų pagalvoti apie tinkamą, netradicinį, išskirtinį ir intymų pasivaikščiojimo maršrutą. Prieš pasimatymą galima pasidomėti vietos, kurioje vaikščiosite esančių objektų istorija bei vaikščiojimu metu supažindinti savo antrąją pusę su šia informacija.

Romantiško pasivaikščiojimo elementu galėtų tapti ir būtent šiai dienai atmintinai išmoktas eilėraštis apie meilę, kurį gražioje vietoje stabtelėjus galėtumėte savo antrajai pusei padeklamuoti ir galbūt už tai net susilaukti padėkos – apkabinimo ar net bučinio.

romantiskas pasivaiksciojimas

Valentino dienos dovanos jai

Šv. Valentino dienos pasimatymo dovanų maratoną galima pradėti nuo gėlių įteikimo. Gėlės ar jų puokštė nebūtinai turi būti brangios. Tai gali būti jūsų antrosios pusės mėgstamos gėlės arba simbolinę reikšmę turinčios gėlės. Pavyzdžiui, oranžinės spalvos rožės simbolizuoja meilę.

Tarp kitų romantiškų Šv. Valentino dienos dovanų idėjų galima paminėti jūsų pačių sukurtą nuotraukų koliažą, kuriame būtų tematiškai sudėliotos jūsų ir jūsų antrosios pusės fotografijos arba bet kokį kitą su meilę sukurtą rankdarbį, pavyzdžiui, iš popieriaus išlankstytą meilės tematikai artimą origami, iš medžio išdrožtą skulptūrėlę arba, kad ir išskirtinę, simbolinę reikšmę turinčią gilę, rastą po Stelmužės ąžuolu (su intencija, kad visada būtumei tokia stipri, kaip šis ąžuolas).

Visos jūsų sukurtos ir padovanotos dovanos turės išliekamąją vertę ir net pasibaigus Šv. Valentino dienai, šios dovanos karts nuo karto jūsų partneriui primins apie šią nuostabią dieną ir, žinoma, jus bei turės potencialią galią jūsų antrąją pusę paskatinti nusišypsoti ar net pakelti jai nuotaiką.

valentino dienos sveikinimai

Valentino dienos dovanos jam

Galvojant apie savo antrajai pusei skirtas dovanas, reikėtų galvoti apie tai, kas šiam žmogui sukurtų džiaugsmą. Pavyzdžiui, jeigu jūs kartu dar negyvenate partneriui galite padovanoti šlepetes, kuriomis jis viešėdamas pas jus svečiuose galėtų avėti. Ši dovana simbolizuotų jūsų draugo svarbą jūsų namuose bei jūsų rūpestį ir rimtus ketinimus jo atžvilgiu.

Kitu romantiškos dovanos pavyzdžiu galėtų tapti dovana tematiškai susijusi su jūsų antrosios pusės pomėgiais. Pavyzdžiui, jeigu jūsų mylimasis yra kurios nors krepšinio komandos aistruolis, galima padovanoti jūsų su šios komandos simboline atributika numegztą šaliką ar nupintą draugystės apyrankę.

valentino dienos proga dovana

Valentino dienos sveikinimai

Tam, kad savo antrajai pusei įrodytumėte, jog esate beviltiškas romantikas, iš švarko kišenės ar širdies gelmių reikėtų išsitraukti ir paskutinę dovaną – poeziją. Labai didelį dėmesį parodytumėte, jeigu Šv. Valentino dienai besibaigiant perskaitytumėte savo kūrybos kūrinį, skirtą tik jūsų antrajai pusei.

Jeigu savo kūrybinės plunksnos aštrumu nepasitikite, galite pasitelkti ir kitų autorių jau sukurta ir laiko patikrinta kūrybą. Pavyzdžiui, Šelis, Bleikas, Brensas ar kt. romantizmo atstovai tam puikiai pasitarnautų.

Reikėtų nepamiršti, kad nesvarbu, ką deklamuosite, svarbu, kad tai padarytumėte iš širdies ir, kad tie žodžiai atspindėtų jūsų ir jūsų antrosios pusės bendras mintis, viltis ir siekius.

Beje, turime puikų Valentino dienos sveikinimų sąrašą, kuriuo galite drąsiai naudotis! Taip pat prieš nusprendžiant ką dovanoti meilės dienos proga, originalių idėjų galima pasižvalgyti ir kituose mūsų dovanų tematikos straipsniuose. Ką padovanoti vyrui ir kokios yra geriausios dovanos moterims, pas mus rasite atsakymus į viską!

Romantiškos jums Šv. Valentino dienos!

Pasidalinti su draugais:
© 2024 – 60.lt
Su 🤍 sukūrė  Interneto svetainės kūrėjo webaloha.co logotipas