60-ojo jubiliejaus dovanos, kurios pradžiugins kiekvieną

Su amžiumi žmonės tampa vis reiklesni dovanoms. Juk tiek daug patirta, tiek išragauta ir pamatyta. Taigi, jei jūsų artimas žmogus netrukus švęs 60-ąjį jubiliejų, teks rimtai pagalvoti apie tinkamiausią dovaną. Norėdami palengvinti šią užduotį siūlome jums pagalbą. Šiame straipsnyje bus pristatomos 60-ojo gimtadienio dovanų idėjos, kurios turėtų suteikti džiaugsmo kiekvienam.

60-ojo jubiliejaus ypatybės

Kai tau sukanka 60 metų, suvoki, jog tai ypatingas jubiliejus, todėl gimtadienį jubiliatas norės įprasminti gera kompanija, turiningomis akimirkomis. Jubiliejiniai sveikinimai 60 metų proga gali būti šiek tiek šmaikštūs, bet tuo pat metu prasmingi.

Tas pats galioja ir dovanoms: jos gali kelti šypseną, bet turi turėti išliekamąją vertę. Jei jau žinote, kokie 60-ojo gimtadienio sveikinimai bus užrašyti atvirutėje, bet dovanos dar neturite, pateikiame išsamų dovanų idėjų sąrašą.

60-ojo gimtadienio dovanų idėjos

Jaukus puodelis

Nepriklausomai nuo to, ar jums reikia dovanos jai ar jam, dovanoti puodelį visuomet verta. Kadangi minimas svarbus jubiliejus, puodelis galėtų būti papuoštas skaičiumi 60. Galite užsakyti individualaus puodelio gamybą pas keramikos meistrą. Toks puodelis bus vienetinis ir be galo vertingas. Dovanos gavėjas brangins puodelį ir galbūt jis net taps mėgstamiausiu jo daiktu.

jaukus puodelis kasdienai

Vakarėlio išpildymas

Suplanuoti ir įgyvendinti gimtadienio vakarėlį – didelis darbas. Būtent dėl to galite pasiūlyti jubiliatui atlikti šį darbą vietoje jo. Tokiu būdu šventės kaltininkas galės džiaugtis poilsiu ir nesirūpinti smulkmenomis. O tai ir yra didžiulė dovana.

Jei gimtadienis švenčiamas vasarą, jums gali būti reikalingi patarimai apie vakarėlio organizavimą gamtoje. Švenčiant šaltuoju metų laiku daugiausiai rūpesčio kels šventės meniu ir dekoracijos, tačiau pasisėmę idėjų internete išsisuksite iš bet kokios padėties.

sventes organizavimas

Robotas siurblys

Kai sukanka 60 metų, jubiliejiniai sveikinimai ir dovanos gali būti gana buitiškos. Nieko keisto, jei nuspręsite šventės kaltininkui padovanoti robotą-siurblį. Šiandien šie įrenginiai labai populiarūs ir turbūt ne veltui – juk jie palengvina buitį.

Nebūtina dovanoti paties brangiausio siurblio, galite pasidomėti patraukliais pasiūlymais ir išrinkti nebrangų kompaktišką siurblį, kuris racionaliai siurbs grindis kada tik reikia.

siurblys robotas

Trikotažiniai marškinėliai su užrašu

Kai reikia pasveikinti su jubiliejumi vyresnį žmogų, kartais pernelyg susikoncentruojama į amžiaus kategorijai labiau tinkančias dovanas. 60-ies metų žmogus domisi viskuo, kuo ir jaunesni žmonės. Štai kodėl vis dar tinka dovanoti net tokias dovanas kaip marškinėliai su įdomiais užrašais ar paveikslėliu.

Tokią dovaną reikės užsakyti specializuotoje parduotuvėje, tačiau galėsite pagaminti būtent tokius marškinėlius, kokie jums aktualūs. Ant marškinėlių galima užrašyti skaičių 60 ar kokią nors linksmą sentenciją.

trikotaziniai marskineliai dovanos

Prasminga knyga

ei jums reikia intelektualesnės gimtadienio dovanų idėjos, dovanokite gerą laiko patikrintą knygą. Vyresnio amžiaus moterims turėtų patikti Delia Owens romanas „Ten, kur gieda vėžiai“ arba Lisa Gardner „Prieš jai dingstant“, o vyrus galėtų sudominti Džordžo Orvelo „1984-ieji“ arba Džeko Londono knygos.

Galima dovanoti tiek naują, tiek seną knygą iš antrų rankų, nes tikras skaitymo gurmanas įvertins kūrinio ypatybes, o ne vien knygos išvaizdą.

prasminga knyga dovana

Dailus akinių dėkla

Tenka pripažinti, kad apie 60-uosius metus daugumą žmonių kamuoja regos problemos. Jei norite praktiškos ir stilingos dovanos artimam žmogui, tai galėtų būti gražus kokybiškas akinių dėklas. Galite rinktis tiek elegantiškus dirbtinėmis medžiagomis aptrauktus kietus arba minkštus dėklus, tiek unikalius tikra oda puoštus rankų darbo dėklus akiniams.

uodinis dailus akiniu deklas

Kokybiška antklodė

Tiek dovanų idėjos vyrams, tiek dovanų idėjos moterims gali būti susijusios su šiluma žiemą ir jaukumu. Juk gyvename šiauriniame krašte, kur pusę metų tenka rūpintis į šaltį reaguojančiais sąnariais ir saugotis nuo peršalimų.

Tad kokybiška šilta antklodė tikrai pradžiugins kiekvieną 60 metų žmogų. Tai galėtų būti kiek brangesnė natūralios vilnos antklodė, tačiau tiks ir sintetinio audinio puri ir maloniai šildanti antklodė.

silta kokybiska antklode

Gydomųjų arbatų rinkinys

Kai švenčiamas 60 metų gimtadienis, jubiliejiniai gimtadienio sveikinimai dažnai baigiasi žodžiais „linkime jums kuo geriausios sveikatos“. Kad šiuos linkėjimus galėtumėte sustiprinti apčiuopiamu dėmesiu, dovanokite jubiliatui gydomųjų arbatų rinkinį.

Tokių rinkinių būna didesniuose prekybos centruose, bet galite rinkinį sukomplektuoti ir patys. Nupirkite ramunėlių, mėtų, kmynų ir kitų vaistinių arbatų ir sudėkite jas į dailią dėžutę.

gydomuju arbatu rinkinis

Žvakės

60 metų žmogus gali mėgti tiek aktyvias pramogas, tiek jaukų buvimą namuose. Jei jį ar ją labiau traukia pastarasis gyvenimo būdas, dovanokite tai, kas užpildo namus. Tokiam tikslui puikiai tinka įvairiausios žvakės.

Galite nupirkti kvepiančių žvakių, išskirtinių rankų darbo žvakių, tikro bičių vaško žvakių ir panašiai. Dovana atrodys įspūdingai, jei žvakes supakuosite skaidriu popieriumi ir perrišite nuotaikingu kaspinu.

jaukios zvakes

Neeilinis jubiliejinis atvirukas

Jubiliejiniai atvirukai paprastai dovanojami greta dovanos, tačiau išskirtinis jubiliejinis atvirukas gali netgi atstoti tradicinę dovaną. Tai galėtų būti įdomus grojantis atvirukas, atvirukas-holograma arba atvirukas-knyga. Neribokite fantazijos ir įgyvendinkite pačias netikėčiausias idėjas. Toks atvirukas išliks kaip atsiminimas visam likusiam gyvenimui.

Išmanusis laikrodis

60 jubiliejus dažniausiai paskatina apmąstyti savo nueitą kelią, imtis naujų pomėgių. Šio solidaus gimtadienio proga padovanokite artimam žmogui išmanųjį laikrodį ir paskatinkite daugiau vaikščioti, judėti bei stebėti laikrodyje savo pažangą. Beje, laikrodis turi ir kitų svarbių funkcijų ir yra stilingas, todėl tokia dovana tikrai nenuvils jubiliato.

ismanus laikrodys

Stalo žaidimas

Jei be galo ilgai galvojote, ką dovanoti šešiasdešimtmečio proga, apsistokite ties gana paprasta, bet neprasta idėja – padovanokite stalo žaidimą. Stalo žaidimai skatina bendravimą, lavina protą ir gelbsti nuobodžiomis lietingomis dienomis. Ne visi žino, kad šiandien stalo žaidimų įvairovė yra stulbinanti, todėl netradicinis stalo žaidimas maloniai nustebins ir pradžiugins šventės kaltininką.

stalo zaidimai geriausia dovana

Magnetinė lenta

Magnetinė lenta – daiktas, kuris padės nepamiršti svarbiausių darbų, gimtadienių, vizitų pas gydytoją. Kai sulaukiame 60-ies, atmintis ima silpti, todėl tokia dovana puikiai atstos užrašų knygelę. Dovanokite magnetinę lentą itin artimam žmogui. Tai bus praktiškas daiktas ir gražus interjero elementas. Jei jubiliatas yra tolimas giminaitis ar tik pažįstamas, geriau tokios dovanos privenkite, nes galite įžeisti.

magnetine lenta darbams prisiminti

Jaukus lauko žibintas

Su amžiumi šiek tiek sentimentalėjame ir kitaip pažvelgiame į jaukumą savuose namuose. Vyresnio amžiaus žmonės mėgsta rūpintis sodo ar kiemo grožiu, todėl padovanodami naują žibintą kiemui parodysite, jog žinote, kokie jo ar jos pomėgiai.

Kelios baigiamosios mintys apie 60-ojo jubiliejaus dovanas

Jei šiame universaliame dovanų sąraše neradote tinkamos dovanos, galite dovanoti daiktus atsižvelgdami į jubiliato lytį. Dovanos moterims galėtų būti iš grožio priemonių srities arba susijusios su namų jaukumu, o dovanos vyrams gali būti susijusios su jų hobiais, su sportu ar kelionėmis.

Jei gerai nepažįstate jubiliato, bet norite jam įtikti, pasidomėkite jo pomėgiais ir charakteriu. Taip išrinksite asmeniškesnę, vadinasi, ir šiltesnę dovaną. Žinoma, jei tik gimtadienio sveikinimai nuoširdūs, tiks bet kuri dovana, svarbiausia, kad ji dovanojama ne vien iš pareigos.

Pasidalinti su draugais:

© 2023 – 60.lt