Ką dovanoti jaunajai vestuvių proga? 10 unikalių dovanų įdėjų

Šiame straipsnyje pateiksime 10 dovanų idėjų nuotakai bei keletą naudingų patarimų apie dovanų įteikimo etiketą. Kai kurios iš dovanų galbūt pasirodys sentimentalios, kai kurios kiek netikėtos, tačiau bet kokiu atveju jos sumažins riziką, kad prašausite pro šalį.

Ką dovanoti jaunajai vestuvių proga?

Net jei artėja jūsų tolimos giminaitės ar kolegės vestuvės, imsite beatodairiškai ieškoti originalios vestuvinės dovanos, o jei netrukus tuoksis geriausia jūsų draugė – ši užduotis nejuokais apsunkins jūsų dailią galvelę. Juk tikriausiai vestuvėse dar ir būsite vyriausioji pamergė.

Geriausia draugė, jei tik ji bus vyriausioji pamergė, visuomet turi daug darbo per vestuves. Ji organizuoja mergvakarį, kartais puošia šventės salę, padeda jaunajai apsirengti, rūpinasi svečių vaišinimu ir paruošia prasmingą tostą. Natūralu, jog rūpestis, ką dovanoti vestuvių proga draugei, šiek tiek nustumiamas į šalį kaip sunkiai įveikiama kliūtis.

Tačiau dabar, kai turite po ranka šį mūsų paruoštą sąrašą, galite atsikvėpti ir būti tikra – dovaną išrinksite greitai ir ji draugei tikrai patiks. Taigi, jūsų dėmesiui – 10 originalių dovanų jaunajai nuo draugės.

1. Rankšluosčiai

Jei iš pirmo žvilgsnio ši dovana atrodo banaloka, neapsigaukite. Vos tik nurims vestuvių sveikinimai ir šventinis šurmulys, jaunieji kaip mat įvertins praktiškąsias dovanas. Juk nieko nėra jaukesnio kaip naujutėliai kokybiški medvilniniai rankšluosčiai naujame poros būste, kuomet prasideda naujasis gyvenimo etapas. Beje, galima užsakyti itin asmeniškus rankšluosčius su išsiuvinėtais jaunųjų vardais ar vestuvių data.

grazus ranksluosciai dovana

2. Papuošalų dėžutė

Kuri nuotaka nenorėtų gauti dovanų prabangios ir unikalios papuošalų dėžutės. Juk paprastai moteris tokių dėžučių gali turėti bent keletą. Tai galėtų būti prabangi natūralia oda aptraukta dėžutė ar išskirtinis meno dirbinys. Daugumoje dovanų ar suvenyrų parduotuvių galima užsakyti individualias papuošalų dėžutes su norimu užrašu ar fotografija.

papuosalu deze

3. Išskirtinis papuošalas

Dovanos jaunavedžiams bet kokiu atveju turėtų būti dvelkiančios prabanga, nekasdieniškos. Būtent dėl šios priežasties jaunajai taip tinka dovanoti papuošalus. O faktas, jog esate geriausia draugė, užtikrins, kad išrinksite tokį vėrinį ar tokius auskarus, kurie jai patiks. Juk būtent jūs gerai pažįstate draugės skonį ir žinote jos garderobą, todėl priderinti papuošalą nebus sunku.

4. Ypatinga vaza

Jaunoji tikrai sieks savo naujuose namuose sukurti eleganciją ir jaukumą. Jei padovanosite jai išskirtinę vazą, ji būtinai suras tokiam daiktui vietą savo bute ar name. Ši dovana puikiai tinka jaunajai jau vien todėl, kad paprastai brangių vazų moterys sau neperka.

Tuo tarpu gauti tokią brangenybę dovanų – tikra svajonė. Pasikonsultuokite su parduotuvės darbuotoja ir paprašykite, kad padėtų išrinkti išties vertingą pirkinį. Pavyzdžiui, tai galėtų būti akį traukianti krištolo vaza.

ypatinga vaza dovana

5. Kokybiškas chalatas

Vestuvių dovana jauniesiems, o ypač nuotakai, gali būti pikantiška. Juk šiuo metu ore tiesiog tvyro meilė ir pagundos. Padovanokite geriausiai draugei kokybišką plono audinio chalatėlį, kurį ji galės apsivilkti vos tik turės progą po šventės išlįsti iš gražios, bet kiek varginančios vestuvinės suknelės.

Beje, pirkite tokį chalatą, kuris neužimtų daug vietos ir tilptų į medaus mėnesio lagaminą. Tokia dovana tikrai neatrodys pernelyg intymi, juk jūs geriausios draugės!

chalatas kokybiskas

6. Eterinių aliejų rinkinys

Niekam ne paslaptis, kad vestuvės jaunajai atneša daug emocijų, džiaugsmo, bet taip pat ir nuovargį. Po šventės ji tikrai norės save palepinti, ilgiau pagulėti vonioje ar panašiai. Jei padovanosite draugei eterinių aliejų rinkinį, ji supras, kad galvojote apie ją rūpestingai lyg mama.

Įvairūs kvapai ne tik atpalaiduos šventės kaltininkę, bet ir suteiks jai naujų jėgų ateinančioms dienoms. Jei nesate tikra, ar draugė turi eterinių aliejų garintuvą, prie rinkinio pridėkite ir jį.

Eterinių aliejų rinkinys

7. Dovanų kuponas

Vestuvių dovanų idėjos jaunajai gali būti pačios įvairiausios. O kartais – gana paprastos. Dovanoti draugei dovanų kuponą verta tuomet, kai žinote, kad jos skoniui įtikti nelengva. 50-100 eurų vertės kuponas  masažo procedūroms, apsipirkimui kosmetikos parduotuvėje ar knygyne puikiai tiks kaip vestuvinė dovana, nes ji galės už kuponą įsigyti tai, kas mieliausia jos širdžiai.

dovanu kuponas

8. Vertingas paveikslas

Pilnai įsirengti savo būstą nėra paprasta, kiekviena smulkmena reikalauja nemažai investicijų. Būtent todėl retas kuris leidžiame sau įsigyti tikrai vertingą paveikslą, kuris papuoštų nykią kambario sieną. Vestuvės – tinkamas metas dovanoti išskirtines dovanas, tad geriausia draugė galėtų išrinkti nuotakai pripažinto menininko darbą, kuris tiktų prie poros būste vyraujančio interjero.

9. Moteriški kvepalai

Vestuvinė dovana jaunajai galėtų būti tokia, kad ji gautą dovaną naudotų kasdien, todėl šiuo atveju taip paranku dovanoti kvepalus. Jei nesate tikra, kokie kvapai jūsų draugei patinka, subtiliai ją iškamantinėkite dar iki šventės. Taip pat galite paklausti jos vyro, ar ji neužsiminusi apie kokią nors kvapų svajonę, kuriai pagailėjo pinigų. Palepinkite draugę puikiais kvepalais, nes ji to nusipelnė.

kvepalai moteriski dovana

10. Maisto trintuvas

Jei tik būsimoji nuotaka mėgsta sukiotis virtuvėje, vestuvinė dovana draugei galėtų būti susijusi su maisto ruošimu. Tarkime, tai galėtų būti patikimo gamintojo trintuvas. Nors šiandien trinti daržoves ar troškinius išties madinga, dar ne kiekviena šeimininkė suskubo įsigyti patikimą maisto trintuvą. Beje, prie tokios vestuvių dovanos galite pridėti ir įdomią receptų knygą.

maisto trintuvas

Vestuvinė dovana nuotakai: dovanojimo etiketas

Vestuvinė dovana yra visų pirma draugystės ir meilės simbolis. Dovanodama nuotakai dovaną parodote, jog draugė jums yra brangi ir jūs vertinate jūsų ilgalaikę draugystę. Žinoma, juokingos vestuvinės dovanos gali būti skirtos vien nuotaikai pakelti, jos nebūtinai turi didelę vertę. O solidi vestuvių dovana vokelyje yra nei daugiau nei mažiau kaip praktiška ir tik tiek.

Tačiau kokia dovana bebūtų, ji visuomet slepia savyje ir minėtą simbolinę prasmę. Vestuvinę dovaną draugei galima įteikti tiek per pačią vestuvių šventę, tiek mergvakario metu. Dovana jaunajai per mergvakarį bus kiek asmeniškesnė, intymesnė, draugė galės iš karto ja pasidžiaugti ir nuoširdžiai padėkoti, nes dėmesio neblaškys svečių būrys, kas taip dažna pačios vestuvių ceremonijos ar šventės metu.

Kita vertus, mergvakario metu nereikėtų dovanoti itin brangios dovanos, nes galite per daug atkreipti į save dėmesį. O jei planuojate dovanoti dar ir bendrą dovaną jauniesiems, kurią įteiksite per šventę, dovana jaunajai gali būti tik simbolinė. Tai netgi galėtų būti daili saldainių dėžutė ar pačios keptų sausainių rinkinys.

Dovana nuotakai pasirūpinkite iš anksto

Kai tik sužinosite, kad jūsų draugė planuoja sumainyti žiedus su savo mylimuoju, nori nenori teks pasidomėti vestuvinių dovanų tendencijomis ir apsilankyti bent keliose parduotuvėse, o visa tai atima begales laiko. Tad rekomenduojame atidžiai perskaityti mūsų sąrašą ir pasirūpinti dovana draugei iš anksto.

Jeigu esate pakviesti į artimųjų vestuvių metines, siūlome pasidomėti ką verta dovanoti vestuvių metinių proga.

Taip liks atliekamo laiko vestuvinės dovanos jaunikiui paieškai. Net jei judu bendraujate minimaliai, jis tikrai bus maloniai nustebintas.

Pasidalinti su draugais:

© 2023 – 60.lt