Verslo dovanos: kodėl, kada ir ką reikia dovanoti

Kodėl verta dovanoti verslo dovanas

Remiantis kai kuriais statistiniais duomenimis daugiau nei pusę visų smulkių ir vidutinių įmonių savo klientams, darbuotojams ir verslo partneriams dovanoja įvairias verslo dovanas. Įmonės vadovų įteiktos dovanos yra subtilus būdas išreikšti dėkingumą bei atkreipti į savo įmonę dėmesį. Jeigu iki šiol savo veikloje dar neišbandėte šios gerosios verslo praktikos, toliau straipsnyje yra aptariama, kodėl vertėtų ją išbandyti bei ką ir kada dovanoti.

Paslėpta žinutė

Verslo dovanų etiketas dovanos apipavidalinimui leidžia panaudoti įmonės pavadinimą, logotipą ar kitus įmonės skiriamuosius ženklus. Įmonės atributika pažymėta dovana be pagrindinės savo funkcijos atlieka ir kitą paslėptą funkciją – pasiunčia rinkodarinę žinutę, kuri potencialiai turi galią įmonei pritraukti naujų klientų, vienkartinius klientus paversti nuolatiniais, o nuolatiniams klientams imponuoti kaip priminimas apie jus ir jūsų įmonę.

darbo verslo kolektivas

Verslo dovanos padeda nepamiršti jūsų

Pagal asociacijos „Promotional Products Association International“ surengtos apklausos gautus duomenis net 88 proc. apklausoje dalyvavusių įmonių vadovų prisiminė faktą, kurios įmonės per pastaruosius dvylika mėnesių jiems dovanojo verslo dovanas ir tik 71 proc. apklaustųjų prisiminė kokį reklaminį klipą praėjusią savaitę matė medijose.

80 proc. toje pačioje apklausoje dalyvavusių vadovų nurodė, kad šiuo metu turi gautų verslo dovanų, ir net 60 proc. iš jų atskleidė faktą, kad gautas verslo dovanas saugo iki dvejų metų bei naudojasi jomis reguliariai.

Visa tai reiškia, kad geras verslo dovanas gavę verslo partneriai ar klientai jas saugo ir reguliariai naudoja, o tai reiškia, kad jūsų įmonės vardas yra visada jų galvoje ir kitą kartą, kai jiems prireiks paslaugų ar produktų, jie greičiau kreipsis jus.

Geros verslo dovanos turi kojas

Dovaną gavęs asmuo tam tikrose situacijose jūsų gauta dovana gali pasinaudoti prie kitų asmenų arba net gali ja pasidalinti su kitais asmenimis, kurie tuo metu ant dovanos pamatys jūsų prekinio vardo skiriamuosius ženklus bei taip sužinos apie jus.

Dar daugiau, tokio pobūdžio situacijose tarp kitų asmenų gali užsimegzti pokalbis apie jus ir jūsų verslą, o tai gali reikšti naujus potencialius klientus bei naujus pardavimus. Verslo dovanos su logotipu nėra statiškos – niekad negali žinoti, kas apie jas sužinos ir kuo visa tai baigsis.

Geros verslo dovanos gali paveikti pakartotinius užsakymus

Tyrimai rodo, kad 83 proc. žmonių mėgsta gauti reklamines dovanas ir 48 proc. norėtų jų gauti kuo daugiau. Kiekvienas mėgsta gauti kažką nemokamo, o, jei nemokama dovana dar ir vertinga arba naudinga, ji tampa vertinama.

Vertingą dovaną gavęs žmogus taip pat asmeniškai pasijaučia įvertintu. Šis faktorius gali tiesiogiai paveikti jūsų verslo pardavimus, kadangi jums palankumą jaučiantis klientas gali būti labiau linkęs susisiekti su jumis ir ką nors iš jūsų nusipirkti.

Tvarus verslas

Klientai pirkdami iš jūsų paslaugas ar produkciją padeda vystytis jūsų verslui. Verslo dovanos klientams yra geras būdas parodyti, kad pastebite jų įdėtą indėlį į jūsų vystomą veiklą. Jeigu jūs pasisakote už sąmoningumu grįsto kapitalizmo ir tvaraus verslo idėjas, tai savo klientų pripažinimas kaip vienu iš svarbiausių sudėtinių jūsų verslo elementų atsidėkojant jiems dovanomis yra būtent tas atskaitos taškas, nuo kurio reikia pradėti norint sukurti tvarų verslą.

komandinis darbas

Kada dovanoti verslo dovanas?

Yra keletas atvejų, kada galima dovanoti verslo dovanas:

  • Norint pasakyti „ačiū“ klientui, verslo partneriui ar darbuotojui.
  • Pažymint svarbų etapą tarp jūsų ir jūsų kliento, pavyzdžiui, sandorio pradžią ar užbaigimą.
  • Kaip padėkos išraišką už didelį pirkinį.
  • Viešai pristatydami savo įmonę ir jos kuriamus produktus dovanas galite dovanoti šio pristatymo metu.
  • Jeigu jūs vertinate savo darbuotojus, verslo dovana gali būti dovanojama jų atostogų pradžios pažymėjimui.
  • Verslo dovanos darbuotojams yra dovanojamos ir tuomet, kai šie palieka jūsų įmonę arba kartu su jumis švenčia įmonės gimtadienį.

Kartais nereikia ieškoti priežasčių verslo dovanoms padovanoti, dovanas galima dovanoti ir tik dėl to, jog tikite jų sukuriama verte.

verslas dovanos

Keli patarimai apie verslo dovanas

Tinkamumas

Yra keletas dalykų, kurių apskritai niekada neturėtumėte dovanoti. Vienas iš tokių – tai pinigai. Pinigai įteikti verslo partneriui ir įmonės klientui sukuria įtartinumo ir nepatikimumo jausmą.

Taip pat venkite dovanų, kurios pasižymi ekstravagantiškumu arba, kitaip sakant, parodo dovanojančiojo elgesio keistumą. Tokių dovanų pavyzdžiai galėtų būti kažkokios konkrečios religijos mokslo leidiniai skatinantys studijuoti naują tikėjimą arba naminis augintis skirtas laikyti biure.

Vertėtų vengti ir pernelyg asmeniškų dovanų, tokių kaip papuošalai, kvepalai ar apatiniai rūbai. Pasirinkdami dovaną įsitikinkite, ar ji atitinka jūsų įmonės įvaizdį ir ar nebus interpretuojama klaidingai.

Unikalumas

Tarp dažniausiai pasitaikančių verslo dovanų yra brangus alkoholis, proginiai saldainiai ar kanceliariniai reikmenys. Norėdami sukurti nepamirštamą įspūdį turėtumėte vengti tokio tipo dovanų.

Jeigu jums sunkiai sekasi sugalvoti, ką būtų tinkamiausia padovanoti, pagalvokite kokią dovaną patys norėtumėte gauti iš įmonių, su kuriomis bendradarbiaujate.

Kitas aspektas, kuris galėtų padėti apsispręsti, ką padovanoti, tai atsižvelgimas į dovanos gavėjo pomėgius. Pastarieji gali suteikti gerų užuominų tinkamai dovanai išrinkti.

Suasmeninimas

Jeigu jūsų dovana atrodo taip kaip dešimtis kitų tokių pat dovanų, ji nebus ypatinga ir nesukurs išskirtinio įspūdžio. Norėdami tai pakeisti greta dovanos pridėkite ranka parašytą raštelį. Raštelio turinys turėtų būti asmeniškas, parodantis ryšį tarp jūsų ir dovanos gavėjo.

Net ir toks paprastas raštelio turinys, kaip „Man patiko dirbti su jumis“ parodo, kad partnerį ar darbuotoją prisimenate asmeniškai, o ne kaip masę.

Norėdami dar labiau sustiprinti dovanos išskirtinumą, pasirūpinkite dovanos tinkamu įteikimu.

dovanos verslo partneriams

Etiketas

Dovanojant verslo dovanas yra būtina vadovautis gerąja verslo praktika. Prieš išrinkdami dovanas pasitarkite su įmonės teisininku. Nedovanokite dovanų, kurios teisiškai gali atrodyti kaip atlygis už gautas paslaugas ar prekes.

Tokiu būdu gali grėsti verslo dovanų apmokestinimas. Taip pat niekada nedovanokite dovanų (ypatingai brangių dovanų), jei jūs ir dovanos gavėjas dalyvaujate paslaugų ar prekių užsakymo konkurse arba jeigu gavėjas kaip tik šiuo metu svarsto galimybę imtis veiksmų, kurie galbūt jums būtų palankūs.

Palaukite, kol dovanos gavėjas nuspręs ir tik sulaukę nešališko laiko įteikite dovaną, priešingu atveju jūsų gestas gali būti netinkamai interpretuotas.

Verslo dovanų idėjos

Verslo dovanų idėjų pasisemti galite ir kituose 60.lt sveikinimų portale publikuojamuose straipsniuose. Besidomintiems, kokios galėtų būti tinkamos verslo dovanos vyrams, gerų minčių galima rasti straipsnyje „10 originalių dovanų vyrams“.

Ieškantiems, kokios galėtų būti geriausios verslo dovanos Kalėdoms, puikių idėjų galima rasti straipsnyje „Linksmų ir nebrangių kalėdinių dovanų idėjos“. Taip pat galite susipažinti ir su 60-ojo jubiliejaus progai skirtomis dovanomis aptariamomis straipsnyje „60-ojo jubiliejaus dovanos“.

Pasidalinti su draugais:

© 2023 – 60.lt